RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

kanku-TORUNSKI KLUB KARATE 2Toruński Klub Karate Kyokushin rozpoczął swoją działalność w 1987 roku.

Inicjatorem powstania Klubu był Ryszard Urbański, który również był pierwszym IMAG0251szkoleniowcem i prezesem. Stroną organizacyjną Klubu kierowali również Wojciech Chytrowski, Wojciech Piotrowicz oraz Krzysztof Torkowski pełniący funkcję prezesów klubu. Obecnie głównym instruktorem klubu jest Artur Wilento 5dan

DSCF5050Nasz klub zrzeszony jest w Polskiej Federacji Kyokushin Karate, której był również inicjatorem powstania. Treningi w Klubie prowadzone są przez wykwalifikowanych, z  bogatym doświadczeniem instruktorów  sportu karate a także rekreacji ruchowej ze specjalizacją samoobrona oraz instruktorów sportu kick-boxingu.

Zakopane 2007 268

Klub od początku swojej działalności prowadzi zajęcia dla wszystkich bez względu na wiek. Organizujemy specjalne treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych w grupach zaawansowania. Wiele osób uczęszcza na treningi dla własnej satysfakcji poznając sztukę walki i traktując ją jako swoją pasję. Osoby, które chcą sprawdzić swoje umiejętności mają możliwość uczestniczenia w zawodach sportowych różnej rangi w zależności od zaawansowania i umiejętności.

Mikoszewo6 (4)Oprócz codziennej pracy treningowej organizujemy letnie obozy sportowo-wypoczynkowe, zgrupowania szkoleniowe oraz wyjazdy w trakcie ferii zimowych. Przy organizacji wyjazdów, oprócz najważniejszych aspektów szkoleniowych, bierzemy pod uwagę walory poznawcze danego miejsca. Dzięki temu zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc w kraju i zagranicą, na przykład: okolice wyspy Wolin, Zalewu Wiślanego, Karkonosze, Zakopane, Kołobrzeg, pojezierze Brodnickie i Pałuckie, Słowację, Bratysławę, Wiedeń czy też ostatnio Bory Tucholskie i Kaszuby. Organizujemy również treningi z instruktorami z innych klubów w celu wymiany doświadczeń. Dwukrotnie naszym gościem był Masahiro Kaneko 4dan z Ohimachi Dojo Tokio, z Japonii.

W swojej działalności popularyzujemy swoją dyscyplinę biorąc udział w pokazach  podczas DSC_1332imprez organizowanych przez miasto i inne organizacje pozarządowe np.: w Dniach Kultury Japońskiej i Festiwalu Sztuk i Sportów Walki, Polską Akcję Humanitarną, Fundację Sw. Ducha oraz w akcjach Bezpieczne Miasto czy Miesiąc Dla Zdrowia.


IMG_2143 (Kopiowanie)Nasz klub również jest inicjatorem życia sportowego regionu. Od 1991 roku, organizowaliśmy bardzo popularny Turnieju Gwiazdkowy, na którym po raz pierwszy wielu obecnych czołowych zawodników stawiało swoje pierwsze kroki i doskonaliło swoje umiejętności. Objętość i zasięg tych zawodów z roku na rok powiększał się osiągając w 1998 roku liczbę 256 zawodników.  Od 1999 roku rozgrywane były Mistrzostwa Pomorza i Kujaw, a miejscem turnieju stały się miasta naszego regionu, w których trenuje się Kyokushin Karate. W 2002 roku zorganizowaliśmy Mistrzostwa Polski Seniorów PZK, które były dla nas największym sprawdzianem organizacyjnym. Mistrzostwa te rozegrane zostały na sali, tzw. "Spożywczaka", który na dwa dni udało się zamienić w ogólnopolskie Dojo.

0d 2003 roku nasz klub stał się jednym z inicjatorów powstania Polskiej Federacji Kyokushin-kan

48Karate-do jako organizacji o zasięgu krajowym. Po wystąpieniu PFKK w 2011 roku z organizacji Kyokushin-kan International dziś nosi nazwę Polska Federacja Kyokushin Karate. Od tego czasu nasz klub zapoczątkował szereg przedsięwzięć organizacyjnych i sportowych zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. W dalszym ciągu organizujemy lub współorganizujemy turnieje sportowe różnej rangi w regionie takie jak Mistrzostwa Pomorza i Kujaw czy Turnieje Młodzieżowe dla dzieci i młodzieży. W 2006 roku zorganizowaliśmy Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu, które były przełomowe dla Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do.

DSC00326

W 2005 roku Artur Wilento  został trenerem kadry PFKK - to szczególne wyróżnienie dla szkoleniowca, ale również i dla klubu. Swoją pracę szkoleniową rozpoczął w 1987 roku w Inowrocławiu. Od 1990 uczy i kieruje pracą szkoleniową w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin. Obecnie posiada 5dan i tytuł shihan. Nasz klub był organizatorem pierwszych zgrupowań i konsultacji Kadry PFKK – w ten sposób gościliśmy czołowych zawodników w naszym mieście a nasi podopieczni mieli okazję doskonalenia swoich umiejętności z najlepszymi w kraju. Zawodnicy klubu stanowili czołówkę kadry Kyokushin-kan do 2010 roku walcząc zarówno w turniejach w Polsce i zagranicą zdobywając wyróżniające wyniki.Baltic Cup 2008 33A

Obecnie PFKK a wraz z nią kluby IMG_2362 (Kopiowanie)należące do federacji współpracują z World Karate Organization Shinkyokushin. Shihan Wilento został przedstawicielem WKO Shinkyokushinkai w Polsce jako Branch Chief.

Od początku istnienia klubu jak i wcześniej dużo osób w różnym wieku studiowało Kyokushin Karate w Toruniu. Dwadzieścia siedem osób doszło po przez swoją wytrwałą pracę do stopni mistrzowskich dan - czarnych pasów. Kilku z nich uzyskało również uprawnienia instruktorskie.ME Wroclaw 2011 (6)

Andrew24.08.2012 roku zawodnik i instruktor klubu Andrzej Poczwardowski 3dan przeszedł test 50 - kumite podczas Obozu Letniego PFKK w Tucholi. Tym samym zapisał się do elitarnego grona mistrzów kyokushin, którzy stawili czoła swojemu wyzwaniu. Ten wyczyn stał sie pewną inspiracją w dążeniu do pokonania swoich słabości dla wielu ćwiczacych w naszym klubie jak i w kraju.

W historii klubu zajęcia prowadzili: Ryszard Urbański 2kyu, Wojciech Piotrowicz 3kyu, Andrzej Makusiewicz 3kyu, Dariusz Łukiewski 1dan, Marek Kosowski 1dan, Edyta Wilento 1dan, Tomasz Górzyński 2kyu, Dawid Jędryka 2dan, Andrzej Poczwardowski 3dan.DSCN0271

Obecnie zajęcia prowadzą: Artur Wilento 5dan, Sławomir Kłosiński 3dan, Piotr Binkowski 2dan, Tomasz Wrzesień 2dan, Adam Witkowski 2dan.

 

Dodatkowe informacje o Toruńskim Klubie Karate Kyokushin
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
Nr Regon 870214635
Toruń Ul. Osikowa 11 - woj. Kujawsko-Pomorskie

Toruński Klub Karate Kyokushin jest stowarzyszeniem, które nie prowadzi działalności gospodarczej (non-profit) i działa w oparciu o zatwierdzony statut.

20.07.1988 Statut TKKK został wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i ich związków Wydziału Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu pod numerem 73.

17.05.1999 Sąd Okręgowy w Toruniu (I Wydział Cywilny - Sekcja Rejestrowa) wpisał TKKK do rejestru stowarzyszeń pod nr 65

21.02.2002 Sąd Rejonowy w Toruniu (VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego) wpisał TKKK do Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000093493

 

czarny pas2

Stopnie Mistrzowskie Dan

Czarne Pasy Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin

 

 

1995 lipiec Obóz Letni PZK -  Kokotek (sensei G.Meerstra, A.Drewniak)

egzamin: Artur Wilento 1dan.

1998 19-24 lipca Zgrupowanie Szkoleniowo Kwalifikacyjne - Kraków (shihan M.Nakamura)

egzamin: Artur Wilento 2dan, Dariusz Łukiewski 1dan.

2000 19-23 lipca Międzynarodowa Szkoła Letnia - Kraków (kancho S.Matsui)

egzamin: Edyta Wajs 1dan, Marek Kosowski 1dan, Piotr Binkowski 1dan, Sławomir Kłosiński 1dan.

2001 25-29 lipca Międzynarodowa Szkoła Letnia Karate Kyokushin - Kraków (kancho S.Matsui)

egzamin: Tomasz Wrzesień 1dan, Andrzej Poczwardowski 1dan.

2004 19-24 lipca - Obóz Letni Kyokushin-kan Karate-do - Tuchola (kancho H.Royama)

egzamin: Artur Wilento 3dan, Andrzej Poczwardowki 2dan, Sławomir Kłosiński 2dan,

 Mariusz Rudziński 1dan, Janusz Drywa 1dan.

2006 25-30 lipca Obóz Letni Kyokushin-kan - Tuchola (shihan M.Kaneko, sensei B.Jeremicz )

egzamin: Adam Witkowski 1dan.

2008 5-10 sierpnia Obóz Letni Kyokushin-kan - Tuchola (sensei K.Ishizawa, B.Jeremicz)

egzamin: Piotr Binkowski 2dan, Marcin Czajkowski 1dan, Dawid Jędryka 1dan,

 Miłosz Kobusiński 1dan, Adrian Moczulak 1dan.

2009 6-8 luty - Seminarium Instruktorskie w Tamagawa -Fukushima - Japonia (kancho H.Royama)

egzamin: Artur Wilento 4dan.

2010 3-8 sierpnia - Obóz Letni Kyokushin-kan - Tuchola (shihan B. Jeremicz)

egzamin: Sławomir Kłosiński 3dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Przemysław Paczewski 1dan.

2013 30.07-4.08 - XI Obóz Letni PFKK - Tuchola (shihan B.Jeremicz, sensei A.Wilento, N.Pettas)

egzamin: Dawid Jędryka 2dan.

2014 29.07-3.08 - XII Obóz Letni PFKK - Tuchola (shihan B.Jeremicz, H.Kazumi, sensei A.Wilento)

egzamin: Marcin Czajkowski 2dan, Łukasz Jóźwiak 1dan, Mariusz Korcala 1dan, Paweł Pęńsko 1dan, Marek Prełowski 1dan, Edyta Wilento-Pióro 1dan.

2015 28.07-2.08 - XIII Obóz Letni PFKK - Tuchola (shihan B.Jeremicz, sensei A.Wilento)

egzamin: Tomasz Lubieński 1dan, Rafał Maciejewski 1dan, Bogdan Sojka 1dan, Marcin Stelmach 1dan.

2015 4.11 - Seminarium Karate Shinkyokushinkai Japonia - Fuji Midori Kyuka Mura (shihan Kenji Midori)

  egzamin: Artur Wilento 5dan

2016 30.07 - XIV Obóz Letni PFKK - Tuchola (shihan B.Jeremicz, A.Wilento)

egzamin: Tomasz Wrzesień 2dan, Adam Witkowski 2dan, Adrian Moczulak 2dan, Monika Poczwardowska 1dan.

2017 29.07 - XV Obóz Letni PFKK - Tuchola (shihan B.Jeremicz, A.Wilento, sensei Kazufumi Shimamoto)

egzamin: Krzysztof Jaruszewski 1dan 

wizytowka torWesprzyj trenujących w Toruńskim Klubie Kyokushin Karate 1% podatku.
Zachęcamy trenujących, rodziców, rodziny i sympatyków do odpisywania 1% przy wypełnianiu PIT-37 za dany rok podatkowy.

Wystarczy wpisać numer KRS: 0000270261 w celach dopisać Klub Karate Kyokushin Toruń 4121