RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Mar 29

Mistrzostwa Polskiej Federacji Kyokushin-kan karate-do Chełm 27.03.2010

Pobierz jako: PDF 2010 godz. 23:47 napisał Pan Administrator

DSCF2562Organizatorem Mistrzostw Polski Seniorów był Klub Kyokushin-kan Karate-do w Chełmie kierowany przez Marcina Żylińskiego 2dan. Patronat nad Mistrzostwami objął Prezydent Miasta Chełma pani Agata Fisz. Współorganizatorem był MOSiR w Chełmie i Polska Federacja Kyokushin-kan Karate-do.

Mistrzostwa zostały rozegrane w trzech konkurencjach: kumite seniorów, kata oraz dodatkowo kumite juniorów 17-18lat. Zawody były prowadzone na dwóch matach. Bezpośrednią relację z Mistrzostw zapewnił portal internetowy www.echelm.pl

W turnieju uczestniczyli reprezentanci klubów zrzeszonych w PFKK oraz zawodnicy z IFK Kyokushin oraz Mazowieckiego Związku Shinkyokushin.

W Mistrzostwach wzięli udział reprezentanci naszego klubu:

W kategorii juniorów 17-18lat walczyło dwóch zawodników:

Barbara Muzalewska w kumite juniorek +57kg wywalczyła tytuł vice mistrzowski, natomiast Hubert Maciejewicz walczył w kategorii +75kg gdzie zajął III miejsce.

W konkurencji kata wystąpiło 3 zawodników z Torunia. Turniej kata rozegrany został w trzech rundach: dwóch eliminacyjnych i jednej finałowej. W eliminacjach zawodnicy obowiązkowo zaprezentowali Pinian V i Gekisai-sho. W rundzie finałowej nasi zawodnicy zaprezentowali Seienchin. Anna Urbańska w rywalizacji kobiet zdobyła tytuł vice mistrzyni Polski. W rywalizacji mężczyzn wzięli udział Rafał Brzóskiewicz i Andrzej Poczwardowski. Rafał nie zakwalifikował się do finałów natomiast Andrzej, który zadebiutował startując w turnieju kata zdobył tytuł vice mistrza Polski w kata.

 

W konkurencji kumite seniorów startowało kilku utytułowanych zawodników ale również nie zabrakło młodego pokolenia. W zawodach wzięli udział również reprezentanci innych federacji kyokushin, dzięki czemu podniósł się poziom i widowiskowość walk. W tych zawodach nie liczyła się przynależność organizacyjna czy klubowa lecz umiejętności i efektywność prowadzenia pojedynku.

W kumite seniorów wystąpiło 6 naszych zawodników.

W kategorii -80kg walczyli:

Dawid Jędryka przegrał pierwszy pojedynek z zawodnikiem z Kłodzka Przemysławem Kurskim.

Marcin Czajkowski w pierwszej walce spotkał się z Piotrem Mamla z Mysłowic. Walka od początku była twarda a jej losy warzyły się raz na jedną raz na drugą stronę. Po dogrywce sędziowie punktowali na Marcina. W drugim pojedynku zmierzył się z Kamilem Klemensem z IFK Bytom. Zawodnik z Bytomia zachował więcej sił i końcówce dogrywki wyprowadził cios kage-zuki, który dał mu wazari. Tym samym Marcin przegrał swoją walkę.

W kategorii -90kg walczyło 3 zawodników:

Krzysztof Kosowski zmierzył się z powracającym na maty sportowe Pawłem Radwańskim z Legionowa. Tym razem doświadczenie Radwańskiego nie pozwoliło przesunąć szali zwycięstwa na stronę Krzysztofa.

Łukasz Jóźwiak stoczył 3 walki, w pierwszej pokonał Roberta Kuczyńskiego z Głuszycy na punkty. W drugiej zmierzył się z utytułowanym Przemysławem Łuczakiem ze Zduńskiej Woli. Silne kopnięcie mawashi-geri-gedan w wykonaniu Łuczaka przyniosło ippon rywalowi Łukasza i walka zakończyła się przed czasem. W pojedynku o 3miejsce walczył z Pawłem Radwańskim. Walka była wyrównana i została rozstrzygnięta dopiero po 2 dogrywce niestety na korzyść przeciwnika. Tym samym Łukasz Jóźwiak zajął IV miejsce.

Andrzej Poczwardowski praktycznie w ostatnich dniach przed Mistrzostwami zdecydował się na zmianę kategorii wagowej na wyższą. W pierwszym pojedynku wygrał z Pawłem Radwańskim. W walce o tytuł mistrzowski spotkał się z Przemysławem Łuczakiem. Walka był bardzo wyrachowana i zarówno jeden i drugi byli bardzo skoncentrowani. Obaj zawodnicy znają doskonale swoje atuty – razem trenują podczas zgrupowań kadry. W dogrywce celne kopnięcia Andrzeja mawashi-geri-gedan spowodowały przyznanie dwóch wazari dla naszego zawodnika i tym samym zakończenie dogrywki przed czasem oraz zdobycie tytułu Mistrza Polski.

W kategorii +90kg po raz pierwszy walczył Miłosz Kobusiński. Do tej pory występował w kategorii niższej. Debiut okazał się udany. W pierwszej walce pokonał ze znaczną przewagą Tomasza Zawadzkiego z Chełmna. W walce finałowej zmierzył się z Dawidem Suskim z Radomia. Każdy z nich znał możliwości przeciwnika razem ćwiczą podczas zgrupowań kadry PFKK. Suski dysponował znakomitą szybkością i we wcześniejszym pojedynku posłał na matę przez ushiro-mawashi Mariusza Rudzińskiego z Bydgoszczy. Miłosz wyższy dysponował większym zasięgiem i siłą. Suski od początku walki unikał kontaktu kąsając Miłosza pojedynczymi szybkimi technikami. W dogrywce Miłosz coraz częściej zaczął skracać dystans i przyspieszać ataki. W rezultacie sile uderzenie chudan-zuki zakończyło walkę przed czasem dając ippon i tytuł Mistrza Polski naszemu zawodnikowi.

Nasza drużyna zajęła w rezultacie II miesjce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Radosław Parol z MZ Shinkyokushin zwycięzca kategorii -70kg, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez firmę MACMIR.

Serdeczne podziękowania dla Krzysztofa Komorowskiego z Bydgoszczy za zorganizowanie wspólne wyjazdu autobusem do Chełmna oraz wszystkim, którzy trzymali kciuki za naszych zawodników – OSU!!! :)