RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Wrz 14

Seminarium K-1 Rules z Ernesto Hoostem

Pobierz jako: PDF 2010 godz. 14:03 napisał Pan Administrator

DSC_1238W Edynburgu (Szkocja) 4 września odbyło się seminarium szkoleniowe K-1 Rules z Ernesto Hoostem. W seminarium uczestniczyli ćwiczący w Dojo Kyokushin-kan Lyceum oraz z zaprzyjaźnionego klubu Thai-boksu w Edynburgu.

Ernesto Hoost jest 4 - krotnym Mistrzem Świata zawodowców w formule K-1. Podczas seminarium pokazywał szereg kombinacji, które są jego ulubionymi sposobami prowadzenia walki ale również podkreślał znaczenie podstaw i cech indywidualnych zawodników. Część z tych kombinacji była specjalnie przygotowywanych pod walkę z konkretnym przeciwnikiem tak by móc rozstrzygnąć ją na swoja korzyść. Seminarium odbyło się w dwóch sesjach ok 2 godzinnych. Pod koniec pierwszej części odbyły się sparingi podczas, których można było sparować z samym Hoostem! :) W trakcie przerwy uczestnicy zadawali szereg pytań dotyczących kariery i niektórych walk oraz relacji z innymi znanymi zawodnikami K-1. Na wszystkie pytania E.Hoost chętnie odpowiadał często również w sposób dowcipny.

Organizatorem seminarium był Sthephen Mc Cann oraz Marta Lendzian prowadzący Dojo Kyokushin-kan Lyceum. Na ich zaproszenie w seminarium uczestniczyli shihan Bogusław Jeremicz 5dan i sensei Artur Wilento 4dan.

W piątek przed seminarium K-1 w Dojo Kyokushin-kan Lyceum shihan Jeremicz i sensei Wilento przeprowadzili blisko 3 godzinny trening dla grupy karate poświęcony umiejętnością pracy balansem ciała i odpowiedniemu poruszaniu się zarówno w ćwiczeniach podstaw kiho-geiko jak i przełożeniu tego na trening z tarczami.

 

www.kyokushinkan.pl

www.federacja.karate.8host.pl