RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Gru 6

Mistrzostwa Regionu Północnego Kyokshin-kan Karate-do w Chełmnie

Pobierz jako: PDF 2008 godz. 10:39 napisał Pan Administrator

cdelmno_cd126 Grudnia 2008 r w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Chełmnie przy ul. Szkolnej 6 odbyły się Mistrzostwa Regionu Północnego Kyokushin-Kan Karate-Do. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z  klubów z  Polski Północnej oraz gościnnie z  innych.

Oficjalnego otwarcia dokonali Starosta Powiatu Chełmińskiego Zdzisław Gamański, Burmistrz Miasta Chełmna Mariusz Kędzierski i Prezes Polskiej Federacji Kyokushin Karate Shihan Bogusław Jeremicz 5 Dan.

Mistrzostwa rozpoczęły się turniejem kata kobiet i mężczyzn w dwóch turach. W części eliminacyjnej zawodnicy obowiązkowo prezentowali Pinian V natomiast w finale kata wybrane spośród proponowanych w regulaminie zawodów. Nasz klub w tej konkurencji reprezentował Rafał Brzóskiewicz, który został sklasyfikowany na III miejscu.

Po turnieju Kata na 2 matach rozpoczęto eliminacje w konkurencji kumite juniorów oraz seniorów tzw. „Pierwsze Starcie”. Zawodnicy walczyli w obowiązkowych ochraniaczach na nogi i ręce a także w kaskach z kratką. W czasie krótkiej przerwy zaprezentowała się grupa taneczna Exotic z Chełmińskiego Domu Kultury oraz najmłodsi ćwiczący w Chełmińskim Klubie Kyokushin Karate.

W turnieju juniorów wzięli udział Bogdan Sojka w kategorii 12-13lat – niestety nie przeszedł walki eliminacyjnej oraz dziewczęta Monika Górzkowska IV miejsce i Barbara Muzalewska III miejsce w kategorii 14-15lat.

W kumite Pierwsze Starcie walczyło naszych trzech zawodników. Przemysław Makulski w silnie obsadzonej kategorii +70kg dla 10-7kyu przegrał swój pojedynek eliminacyjny. W kategorii -70kg dla 6-3kyu walczył Maciej Ryczkowski – pojedynki w tej kategorii były bardzo dynamiczne – Maciej wygrał swoje wszystkie walki zajmując I miejsce. W kategorii +70kg reprezentował nasz klub Krzysztof Kosowski, który również zwyciężył całą rywalizację zajmując I miejsce.

Funkcję sędziego głównego pełnił Artur Wilento 3dan natomiast z naszego klubu na macie sędziowali Piotr Binkowski, Bogdan Rynkiewicz, Jarosław Grabowski. Zawodnikom sekundował Adam Witkowski.

Organizatorzy Mistrzostw serdecznie dziękują instytucją samorządowym, firmą i osobą prywatnym z pomoc w zorganizowaniu zawodów.