RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Lut 20

Seminarium w Fukushimie

Pobierz jako: PDF 2011 godz. 15:06 napisał Pan Administrator

Japonia 2011 058W dniach 11-13 luty w Fukushima w Japonii odbyło się coroczne seminarium instruktorskie. W tym roku w seminarium wzięło udział 170 osób, w tym 10 osób z Polski. Wśród polskiej ekipy były 4 osoby z naszego klubu – sensei Artur Wilento 4dan, Sławomir Kłosiński 3dan oraz Anna Urbańska 2kyu i Robert Kamiński 2kyu.

Seminarium poprowadzili kancho Royama, fuku kancho Hiroshige oraz shihan Okazaki. Gościem specjalnym był mistrz Sun Li, który poprowadził trening I-ken.
W programie seminarium było doskonalenie kata, w tym kata z Bo, poruszanie się w walce oraz zastosowanie elementów i-ken i kata w walce. Fuku kancho Hiroshige oraz shihan Kaneko zaprezentowali zasady i elementy walki shinken shobu czyli z uderzeniami na głowę rękoma. Zaskakującym punktem szkolenia był trening na śniegu :) całe szczęście, że nie był to taki śnieg jak w Polsce w tym okresie!! :)
Po seminarium wykorzystano kilka dni pobytu na zwiedzanie Tokio i Kamakury. Między innymi odwiedziliśmy miejsca związane z historią karate czyli dojo Masutatsu Oyama oraz grób na cmentarzu przy świątyni buddyjskiej w Gokokuji oraz grób Gishina Funakoshi w Kamakurze.

Więcej zdjęć na http://www.kyokushinkan.pl/news.php?id=169