RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Mar 15

Mistrzostwa Juniorów Kyokushin Karate Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Pobierz jako: PDF 2011 godz. 09:41 napisał Pan Administrator

DSC0244212 marca w sobotę w hali sportowej OSiR w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Juniorów Kyokushin Karate naszego województwa. Mistrzostwa zorganizował Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim kierowany przez Tomasza Marcysiaka 2dan. W Mistrzostwach wzięli udział juniorzy ćwiczący w klubach zrzeszonych w PFKK oraz innych organizacjach i federacjach karate kyokushin z naszego województwa. Jednym z celów tej imprezy była ponowna integracja środowiska kyokushin we wspólnych zawodach sportowych. Toruński Klub reprezentowała silna drużyna składająca się z 41zawodników.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: kata z podziałem na kategorie wiekowe i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.

Kata rozegrano na 3 planszach. Konkurencję „Pierwszego Kroku” oraz kata do lat 10 i 12 oceniono w systemie porównania na chorągiewki. Dzięki temu zawodnicy musieli kilka razy zaprezentować swoje umiejętności i porównywać je z kilkoma przeciwnikami. Kata do lat 14 i 16 oceniono systemem punktowym tak jak podczas Mistrzostw Polski. Bardzo dobrze zaprezentowali się toruńscy zawodnicy. W klasyfikacji drużynowej torunianie zajęli I miejsce. Indywidualnie miejsca punktowane zdobyli:

Pierwszy Krok do lat 10Alicja Kowalska II miejsce

Kata do lat 10Helena Garside III miejsce

Kata do lat 14Katarzyna Socha I miejsce

Kata do lat 16 Bogdan Sojka II miejsce, Weronika Karajewska I miejsce, Marcelina Grabowska III miejsceKonkurencję kumite rozegrano na dwóch matach jednocześnie. W tym turnieju z naszego klubu wystąpiło 18 zawodników. Wśród zawodników z doświadczeniem na macie znalazła się duża grupa debiutantów. Również walczący spisali się dobrze zajmując w klasyfikacji drużynowej I miejsce. W walkach finałowych walczyła duża grupa naszych zawodników i czasami opiekun drużyny miał kłopot by zdążyć na pojedynek zaczynający się na sąsiedniej macie :)

Oto wyniki toruńskich finalistów w kumite:

9-10lat -35kg: Mikołaj Tomaszewski III miejsce, Mikołaj Binkowski IV miejsce

11-12lat -40kg: Karol Paprota I miejsce, Łukasz Mowiński III miejsce, Piotr Sokołowski IV miejsce

13-14lat -45kg: Rafał Chmyłko II miejsce

13-14lat +45kg: Robert Marcinkowski IV miejsce

13-14lat dziewcząt: Marcelina Grabowska I miejsce, Weronika Krajewska II miejsce, Katarzyna Socha III miejsce, Nikola Chalecka IV miejsce,

15-16lat -65kg: Mateusz Bełkowski IV miejsce

Zawodnicy, którzy wystąpili w zawodach trenują w grupach juniorów prowadzonych przez instruktorów Piotra Binkowskiego 2dan, Andrzeja Poczwardowskiego 3dan iArtura Wilento 4dan.

W organizacji i przeprowadzeniu zawodów pomagali również nasi dorośli członkowie klubu: Sławomir Kłosiński, Tomasz Wrzesień, Marcin Czajkowski, Dawid Jędryka, Bogdan Rynkiewicz, Łukasz Jóźwiak, Agnieszka Kowalska, Ewa Jarosz, Jarosław Grabowski, Filip Gawroński. Sędzią głównym i prowadzącym zawody był Artur Wilento a opiekunem drużyny Piotr Binkowski.

Udział juniorów w Mistrzostwach Województwa był współfinansowany przez UM w Toruniu.