RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Gru 6

Mistrzostwa Europy U-22 we Wrocławiu

Pobierz jako: PDF 2011 godz. 12:58 napisał Pan Administrator

DSCF1661Mistrzostwa Europy U-22 odbyły się w Hali widowiskowo-sportowej Orbita we Wrocławiu. W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z 19 państw startujący w 6 kategoriach mężczyzn i 4 kategoriach kobiet.

Marcin Czajkowski wystąpił w kategorii -75kg. W pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem z Rumunii. Od początku zaatakował ostro swojego przeciwnika podcinając go i kończąc trafną techniką mawashi-geri chudan. Niestety w momencie upadku przypadkowy faul na zawodniku rumuńskim dał Marcinowi genten. Ponowne rozpoczęcie walki po krótkiej przerwie było już formalnością: szybka technika lewą nogą - mawashi-geri-jodan znokautowała rywala przynosząc ippon. W drugiej walce Marcin Czajkowski walczył z zawodnikiem z Litwy. Pojedynek od początku był prowadzony przez obu zawodników bardzo agresywnie. Atak z każdej strony był szybki i mocny. Kilkakrotnie Marcin trafiał zawodnika na strefę jodan mawashi-geri i hiza-geri lecz techniki nie były na tyle trafne by dać  przeważający punkt. Litewski zawodnik dysponował mocnymi ciosami rąk zadawanymi w długich seriach. W końcowych sekundach Litwin zdobył przewagę pola i to zadecydowało o decyzji sędziów na niekorzyść naszego zawodnika.

Łukasz Jóźwiak walczył w kategorii +85kg. W walce zmierzył się z reprezentantem Rumunii. Walka toczyła się ze zmienną przewagą raz na korzyść Łukasza raz na przeciwnika. Rumun głównie trafiał silnymi uderzeniami natomiast nasz zawodnik celnie zatrzymywał ataki używając kolan w zwarciu. W rezultacie po dogrywce zadecydował waga na korzyść Rumuna.

Zarówno Marcin Czajkowski jaki i Łukasz Jóźwiak bardzo sumiennie przygotowali się do zawodów. Mamy nadzieje, że na kolejnych imprezach w jeszcze lepszej formie osiągną sukces.