Kyokushin

Mar 27

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat w Nowej Rudzie

Pobierz jako: PDF 2012 godz. 22:50 napisał Pan Administrator

Andrew224 marca w Nowej Rudzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat POS i PFKK. Jednocześnie turniej nosił miano Polskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai w Antwerpii 2012.

W turnieju wzięli udział zawodnicy reprezentujący kluby zrzeszone w czterech organizacjach POS, PFKK, PFKS, PZKK.

Turniej zorganizowała Sekcja Kyokushin Karate Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie kierowana przez Krzysztofa Kornackiego 3dan. Sędziom Głównym zawodów był shihan Bogusław Jeremicz 5dan. Finały Turnieju otworzyła Burmistrz Miasta Nowa Ruda Pani Marzena Wolińska.

Zawody odbyły się w Hali Sportowej CTS w Nowej Rudzie. Rozegrano konkurencje kata i kumite osobno dla juniorów i seniorów. Toruński Klub Karate Kyokushin reprezentowała drużyna 6 osobowa w składzie: Agnieszka Kowalska -65kg, Dawid Jędryka, Marcin Czajkowski, Hubert Maciejewicz -80kg, Andrzej Poczwardowski, Łukasz Jóźwiak -90kg. Sędziami byli Bogdan Rynkiewicz i Artur Wilento. Większość walk w całym turnieju była bardzo dobra. Pojedynki były dynamiczne i prowadzone do końcowych sekund. Często o wynikach walki decydowały ostatnie techniki przynoszące punkt wazari bądź ippon. Nasi zawodnicy mieli okazje walczyć z przeciwnikami prezentującymi często odmienny styl walki. Pierwsze walki eliminacyjne wygrali Hubert Maciejewicz i Andrzej Poczwardowski wygrywając przez ippon. Andrzej Poczwardowski wygrał również kolejny pojedynek. Niestety o wejście do finału przegrał z zawodnikiem z Warszawy. W rezultacie zajął III miejsce i otrzymał również statuetkę najlepszego zawodnika PFKK.

Trzeba również podkreślić olbrzymie zaangażowanie naszych zawodników w przygotowania do turnieju co na pewno zaowocuje dobrymi wynikami w przyszłości - OSU!!!