Kyokushin

Lis 29

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16

Pobierz jako: PDF 2012 godz. 11:44 napisał Pan Administrator

20121124_16573128 listopada w Mielcu odbyły się Mistrzostw Polski Juniorów Karate Kyokushin/Shinkyokushin do lat 16 PFKK I POS. W zawodach wzięła udział 8 osobowa drużyna naszego klubu. Zawodnicy startowali w konkurencji kata i kumite. Toruń został vice mistrzem Polski w Kata

W turnieju kata wystąpiło 56 zawodników. Wśród nich 5 zawodników z Torunia. Do rundy finałowej przeszli wszyscy. W finałowych pokazach czterech zajęło miejsca medalowe: Dawid Zygmuntowski III miejsce i Katarzyna Socha II miejsce do lat 14, Weronika Krajewska III miejsce i Marcelina Grabowska I miejsce do lat 16. Tym samym nasz klub zajął II miejsce w punktacji drużynowej w kata.

W konkurencjach kumite wystartowało łącznie 137 zawodników. Każda kategoria była interesująca w przebiegu walk.

Niestety pojedynków eliminacyjnych nie przeszli Dominika Drosd, Mikołaj Wilento w grupie wiekowej 11-12lat, Dawid Zygmuntowski 13-14lat i Nikola Chalecka 15-16lat.

Dobrze wypadły pozostałe zawodniczki walcząc w grupie finałowej: Zuzanna Chalecka zajęła IV miejsce w kategorii wiekowej 15-16lat +55kg a Marcelina Grabowska w tej samej kategorii zdobyła tytuł vice mistrzyni Polski, Katarzyna Socha wywalczyła tytuł vice mistrzyni Polski 13-14lat +50kg. Wszystkie swoje rywalki pokonała Weronika Krajewska w kategorii -55kg 15-16lat i tym sam uzyskała tytuł mistrzyni Polski.

Zawody sędziowali: Artur Wilento, Bogdan Rynkiewicz, Jarosław Grabowski. Zawodnikom sekundował Piotr Binkowski. Udział w zawodach był finansowany przez Urząd Miasta Torunia.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów i osiągnięcia sukcesów!