RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Maj 26

Szkolenie "Pod Tężniami"

Pobierz jako: PDF 2013 godz. 17:19 napisał Pan Administrator

Semi InowW ostatni majowy weekend tego roku 23-26maja w Inowrocławiu odbyło się Seminarium Kyokushin Karate. Dosłownie - "Pod Tężniami" - bo i hotel, sanatorium i piękne inowrocławskie tężnie. W szkoleniu wzięli udział ćwiczacy w klubach naszego regionu z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia i z naszego Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Seminarium prowadził sensei Artur Wilento 4dan. 

Jednym z celów szkolenia było odpowiednie łączenie technik tak by ich wykonanie było jak najbardziej efektywne. Przećwiczono kilka kombinacji w ido-geiko, które pomogły później w wykonywaniu i nauce kata. Wspólnie przećwiczono kata Tsukino - jako łącznik miedzy ido-geiko a kata dalej - Gekisai-sho. Więcej czasu poświęcono na kata Saiha. Większość uczestników seminarium nauczyła się specjalnego kata Garyu. Na zakończenie również przeanalizowano Sanchin-no i Tensho kata. 

Gościem szkolenia był Rafał Wojciechowski, który pokazał kilka ćwiczeń wspomagających i rozluźniających związanych z Chi Kung. Każdy również miał okazję zasięgnięcia indywidualnych porad związanych z własnym zdrowiem. 

Mimo mizernej pogody wszystkim towarzyszyły świetne humory. Gościnne progi hotelu i sanatorium sprzyjały odpoczynkowi i integracji ćwiczacych a wieczorem uczestnicy korzystali z kąpieli solankowych w ramach odnowy biologicznej.

.... w rozmowach miedzy kawą a herbatą pojawiły sie wspomnienia zgrupowań i szkoleń klubowych sprzed lat - Pieczyska, Szklarska Poręba itp... "..warto wrócic do tego.." Kto wie - może to seminarium wpisze sie na stałe w kalendarz klubowy.....