RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Lip 20

Seminarium z Kazumi Hajime w Edynburgu

Pobierz jako: PDF 2013 godz. 08:38 napisał Pan Administrator

Kazumi seminar 2013 (9)W pierwszy weekend lipca 6-7 w Edynburgu – Szkocja odbyło się Seminarium szkoleniowe z Kazumi Hajime. W szkoleniu uczestniczyło 8 przedstawicieli PFKK w tym instruktorzy z naszego klubu Artur Wilento i Andrzej Poczwardowski. Seminarium miało charakter międzynarodowy, ponad stylowy i organizacyjny. Organizatorem seminarium był sensei Stephen McCann prowadzący Klub Lyceum Kyokushinkan w Edynburgu.

Hajime Kazumi jako zawodnik Kyokushin Karate był kilkukrotnym mistrzem Japonii i dwukrotnym vice-mistrzem świata open a także mistrzem świata w kategorii ciężkiej. Obecnie prowadzi swoje Dojo – Kazumi Dojo w którym uczy karate wykraczające daleko poza ramy sportowego karate.

W seminarium Kazumi Hajime prezentował i uczył podstaw Iken i jego wykorzystania w karate. Przećwiczono również podstawy założeń karate ćwiczonego w Kazumi Dojo – kihon-geiko, ido-geiko wraz z bunkai, Sanchin kata i elementy kumite z walkami na zakończenie.

Przed seminarium ekipa z Polski została zaproszona na trening w Dojo. Na miejscu okazało się, że trening poprowadzi Kazumi Hajime. Dla wszystkich było to ogromnym zaskoczeniem ale i dodatkową motywacją do ćwiczeń. Po zajęciach wszyscy wspólnie gościliśmy w restauracji gdzie można było porozmawiać z mistrzem.

Wyjątkowa lipcowa pogoda w Edynburgu pozwoliła na zwiedzenie zaledwie kilku ciekawych miejsc tego pięknego i historycznego miasta będącego stolicą i dumą Szkotów jak i wyjątkowym miastem dla całej Wielkiej Brytanii. 

Składamy serdeczne podziękowania Stephenowi McCann za zaproszenie i Marcie Lendzian za pomoc w organizacji wyjazdu i na miejscu w Edynburgu – OSU!!!