RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Lip 25

Wakacje z Karate w Borach Tucholskich 2013

Pobierz jako: PDF 2013 godz. 08:51 napisał Pan Administrator

kumite 19.07 pt (113)Dzieci i młodzież z naszego klubu szkoliła się i odpoczywała podczas Obozu Letniego w Okoninach Nadjeziornych 10-20lipca 2013. Oprócz naszych zawodników w obozie udział wzięli karatecy z Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Świecia i Złocieńca. Głównym instruktorem był sensei Artur Wilento 4dan a pomagali mu sensei Andrzej Poczwardowski 3dan, Tomasz Marcysiak 2dan, Michał Okoński 2dan, Daniel Sobecki 1dan i sempai Krzysztof Komorowski 1kyu.

Uczestnicy obozu podzieleni zostali 4 grupy według wieku i stopnia zaawansowania. Każda grupa miała swojego opiekuna. Zajęcia odbywały się głównie w grupach na terenie kompleksu sportowo-wypoczynkowego Zacisze.

Głównym celem było doskonalenie i nauka poruszania z technikami – ido-geiko, opanowanie kata w zakresie stopni uczniowskich, ćwiczenia walki w szerokim ujęciu od samoobrony przez knock-down do walki w rękawicach bokserskich K-1. Dodatkowym elementem była nauka kata z kijem Bo. Zawsze wieczorem w podsumowaniu dnia grupy prezentowały przed wszystkimi nowo nauczone elementy i kata. Tegoroczny trening mocno-nocny odbył się o północy przy rozświetlających mrok pochodniach. Każdy z ćwiczących wykonał 1000 powtórzeń technik a potem w ciszy udał się na spoczynek.

W tym roku również odbył się spływ kajakowy. Uczestnicy płynęli w dwóch grupach wiekowych odcinkami rzeki Brdy. Spływ był pełen przygód jakie dostarczała sama rzeka – zakola, leżące kłody drzew w wodzie, miejscami bystry nurt a przy tym piękne widoki brzegów Brdy.

Nowością na obozie były codzienne lekcje języka japońskiego, których udzielał pan Hajime Watanabe lektor języka japońskiego w EMPiK-u w Toruniu. Chętni dodatkowo uczestniczyli w zajęciach origami prowadzonych przez pana Watanabe. Nie zabrakło innych zajęć sportowych oraz ogniska podczas, którego nowością było pieczenie bananów Smile

Ostatniego dnia obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior i senior. Test egzaminacyjny obejmował część techniczną: kihon-geiko, ido-geiko i kata oraz kumite w którym wzięli udział prawie wszyscy ćwiczący na obozie. Przed wyjazdem do domu na porannym treningu zostały wręczone certyfikaty na kolejne stopnie kyu. Filmy i zdjęcia z obozu uczestnicy otrzymają na płytach DVD we wrześniu na treningach karate.

Do zobaczenia za rok na kolejnym Obozie Kyokushin OSU!!!