Kyokushin

Cze 20

Medale Toruńskich zawodników na Mistrzostwach Austrii Shinkyokushin

Pobierz jako: PDF 2014 godz. 13:42 napisał Pan Administrator

face (42)W niedzielę 15 czerwca 2014 w Wiedniu odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Austrii Shinkyokushin. Mistrzostwa zorganizowała Austriacka Organizacja Shinkyokushin kierowana przez Marka Kubka 4dan. Turniej został rozegrany w dwóch konkurencjach kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe kadetów, juniorów i seniorów. W zawodach wzięli udział zawodnicy z 9 krajów i kilku organizacji kyokushin min. reprezentanci trenujący w klubach Polskiej Federacji Kyokushin Karate.

Wyjazd na zawody został zorganizowany przez zarząd federacji. Większość zawodników pojechała autokarem. Dla naszych zawodników w większości były to pierwsze zawody międzynarodowe. W turnieju wzięli udział: Katarzyna Socha – kumite kadetów, Marcelina Grabowska i Weronika Krajewska – kumite i kata juniorów, Piotr Oskwarek – kumite juniorów oraz Monika Wierzbowska, Bogdan Sojka, Dawid Jędryka, Łukasz Jóźwiak, Rafał Maciejewski, Andrzej Poczwardowski w kumite seniorów.

Konkurencje kumite kadetów i juniorów rozgrywane były w takich samych przepisach semi-kontakt. Niestety ten system walki w knock-down powoduje dużo przypadkowych werdyktów. Wiele pojedynków niestety kończyło się wygraną przez dotknięcie nogą w kask a nawet bark przeciwnika! Mimo to wszyscy zawodnicy reprezentujący kluby PFKK mocno starali się wygrywać. W kategorii juniorów Marcelina Grabowska zajęła II miejsce w kumite dziewcząt +60kg i III miejsce w kata.

Konkurencje seniorów były dość silnie obsadzone. Świetnie prezentowali się Gruzini i Węgrzy. Nie mniej i nasi zawodnicy nawiązywali równorzędną walkę. Część startujących miała już doświadczenie na matach europejskich co sprawiło, że walki były ciekawe i dynamiczne. Trzech zawodników z Torunia stanęło na podium mistrzostw: Dawid Jędryka zajął III miejsce w kategorii -80kg, Rafał Maciejewski III miejsce +80kg, Andrzej Poczwardowski II miejsce w kumite open +35lat.

Zarząd TKK Kyokushin dziękuje zawodnikom za dobrą postawę podczas przygotowań i turnieju oraz instruktorom za przygotowanie zawodników.