RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Lip 20

Letnia Szkoła Karate w Tucholi

Pobierz jako: PDF 2016 godz. 13:29 napisał Pan Administrator

Letnia SK Tuchola 2016 (34)W Tucholi 6-10 lipca odbyła się Letnia Szkoła Karate juniorów młodszych. W obozie wzięło udział 46 najmłodszych ćwiczących w sekcjach juniorskich klubów kyokushin z Torunia, Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Wąbrzeźna, Świecia i Kościerzyny. Gościliśmy w hoteliku Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi. Obóz prowadzili Artur Wilento 5dan, Letnia SK Tuchola 2016 (11)Janusz Drywa 3dan, Michał Okoński 3dan i Andrzej Poczwardowski 3dan. Zajęcia z origami i nie tylko prowadził pan Hajime Watanabe lektor języka japońskiego. Zajęcia odbywały się głównie w hali sportowej z podziałem na trzy grupy treningowe...

Dzień rozpoczynał się rozruchem na świeżym powietrzu. Potem treningi w hali sportowej i zajęcia uzupełniające. Na treningach instruktorzy skupili się na poprawie i rozbudowie podstawowych elementów techniki karate. Codziennie wieczorem po kolacji odbywał się trening kata wraz z pokazami. Juniorzy również uczyli się zasad i samej walki sportowej kyokushin karate.

Uczestnicy letniej szkoły poza treningami zapoznali się z historią i tradycjami „Borowiaków” i Tucholi odwiedzając Muzeum Borów Tucholskich, zwiedzając starówkę miasta i jezioro Głęboczek. Dużą radość sprawiały tory przeszkód w sali zabaw „Kolorowy Zakątek” przy Z.A.Z. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała to w dniu wycieczki do Fojutowa słońce zaświeciło i można było skorzystać z atrakcji tego miejsca – aquaparku. Dodatkowo zwiedziliśmy akwedukt – miejsce przecięcia dwóch dróg wodnych: rzeczki..... i Wielkiego Kanału Brdy. Nie zabrakło również nocnych atrakcji – kina i treningu mocno-nocnego :)

 Na zakończenie Letniej Szkoły Karate odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior. Wszyscy instruktorzy tworzyli komisję egzaminacyjną. Czterdziestu uczestników zaliczyło egzamin na kolejny stopień w kyokushin karate – gratulacje!!!

 Uwaga – katalog ze zdjęciami uczestników z obozu będzie do pobrania u instruktorów.