RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Cze 1

KUJAWSKO – POMORSKI TURNIEJ KYOKUSHIN-KAN KARATE-DO JUNIORÓW

Pobierz jako: PDF 2009 godz. 00:50 napisał Pan Administrator

zawodygdzTegoroczny Turniej Juniorów zorganizował  Grudziądzki Klub Kyokushin-kan Karate-do "KOKORO". Zawody odbyły się 31 maja w hali widowiskowo-sportowej  przy ulicy Nauczycielskiej 19 (os. lotnisko)  w Grudziądzu. W zawodach wzięło udział prawie 130 dzieci  w wieku od 5 do 16 lat rywalizujących w w dwóch konkurencjach kata i kumite w różnych kategoriach.

Na początku zostały rozegrane konkurencje kata, w których wzięła udział najwieksza ilość zawodników. Ocena wszystkich konkurencji odbyła się przez porównanie w systemie chorągiewkowym. Taki sposób rozgrywania kata dawał poczucie walki między zawodnikami co wzbudzało niespodziewane emocje zarówno wśród startujących jak i dopingujących rodziców i przyjaciół Laughing

Po rozegraniu konkurencji kata, którą z zainteresowaniem obserwował i komentował poseł na sejm RP  Janusz Dzięcioł - miłośnik sztuk walki - ćwiczacy w Grudziądzkim klubie  przygotowali ciekawy  pokaz przyjęty z wielkim entuzjazmem przez zgromadzoną publiczność. Zademonstrowano elementy walki bojowej, walki w systemie sportowym knockdown i w formule k-1, scenkę samoobrony w roli głównej z  instruktorką grudziąckiego klubu i reprezentantką PFKK Sylwią Reichel a także  testy tameshiwari. 

Po krótkiej przerwie zaczęły sie walki sportowe najmłodszych. Podczas całego turnieju można było dostrzec kilku dobrze zapowiadających się zawodników co daje duże nadzieje dla całego regionu.

W zawodach wzięła udział spora grupa młodych zawodników z Torunia a wśród nich kilkoro zawodników stawiających swoje pierwsze kroki na macie sportowej. Wszystkim gratulujemy występu i pokonania swoich słabości i życzymy dużo samozaparcia w treningu karate oraz sukcesów w turniejach sportowych.

Oto wyniki naszych zawodników:

Kata juniorów do 13lat: Marcelina Grabowska I miejsce, Weronika Krajewska II miejsce

Kata juniorów do 16lat: Bogdan Sojka II miejsce, Monika Górzkowska III miejsce

Kumite juinorów dziewcząt 10-11lat: Katrzyna Socha I miejsce

Kumite juniorów dziwcząt 12-13lat: Weronika Krajewska I miejsce, Marcelina Grabowska II

Kumite juniorów chłopców 14-15lat -55kg: Bogdan Sojka IV miejsce

wyniki: /www.sztukiwalki-gdz.pl/

zdjęcia pochodzą z http://picasaweb.google.pl/KyokushinkanGrudziadz/KujawskoPomorskiTurniejJuniorowGrudziadz31Maja2009#