RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Lis 22

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK - podsumowanie

Pobierz jako: PDF 2016 godz. 10:59 napisał BR

DSC_2601Toruński Klub Karate Kyokushin był organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W mistrzostwach wzięło udział 209 zawodników z 36 klubów zrzeszonych w PFKK i PFKS reprezentujących organizację Shinkyokushinkai. Zawody rozegrano w 2 konkurencjach: kata i kumite z Druzynowo katapodziałemna trzy kategorie wiekowe i dodatkowo w kumite na kategorie wagowe. Wśród startujących była nasz 11 – osobowa drużyna. W podsumowaniu drużynowym nasz klub zdobył puchar Najlepszej Drużyny w Kata!!!

Wszystkie konkurencje przebiegały sprawnie dzięki zastosowaniu kilku rozwiązań poprawiających tempo startów na poszczególnych matach. Ekipy obsługujące poszczególne maty składały się z dorosłych członków naszego klubu, którzy pełnili funkcję spikerów prowadzących, sędziów czasowych, sędziów pomocniczych. Dwa składy sędziowskie na każdej macie kierowane były przez sędziów technicznych.

W konkurencji kata wzięło udział 79 zawodników. Każdy startujący musiał zaprezentować układ obowiązkowy po którym do następnej rundy wchodzili najlepsi. Po dwóch rundach eliminacyjnych w rundzie finałowej zmierzyło się 5-ciu zawodników. Najwięcej zawodników wystartowało w kategorii do lat 12 łącznie 31 zawodników. Często o miejscu na podium decydowały ostanie pokazy kata.

W konkurencji kumite wzięło udział 179 zawodników. Wśród walczących zawodników połowę stanowiły dziewczęta. Walki na poszczególnych matach miały bardzo dynamiczny przebieg. Sprawna obsługa maty i pewne werdykty sędziów tatami nie przedłużały pojedynków a zawodnicy mogli do końca turnieju walczyć z pełnym zaangażowaniem.

Drużyna Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin wykazała się dobrą postawą. Przygotowania do mistrzostw przebiegały prawie od początku roku szkoleniowego. Dzięki zaangażowaniu instruktorów i samych ćwiczących poszczególni zawodnicy odnieśli sukcesy. Na co dzień trenują w sekcjach juniorskich naszego klubu pod okiem shihan Artura Wilento i sensei Piotra Binkowskiego, Andrzeja Poczwardowskiego.

Wyniki naszych zawodników tutaj

Podczas przerwy między konkurencjami kata i kumite swoje umiejętności i zaangażowanie w trening prezentowali najmłodsi ćwiczący w naszym klubie. Pokaz technik a na końcu temashiwari został nagrodzony gromkimi brawami przez publiczność zawodów. Pokaz przygotowali instruktorzy Adam Witkowski i Piotr Binkowski.

Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania za wsparcie Mistrzostw Polski do lat 16 w Toruniu roku firmą AGRO-PERFECT, BENEFIT SYSTEMS S.A.,Przedsiębiorstwu UZDROWSKO CIECHOCINEK S.A., Fundacji Smak Zdrowia MARWIT, Zakładowi Mleczarskiemu w Toruniu OSM ŁOWICZ, VISUAL REKLAMA.

Zarząd klubu dziękuje również wszystkim członkom klubu za zaangażowanie w przygotowanie i obsługę zawodów. Podczas turnieju większość dorosłych ćwiczących pomagała w obsłudze mat pełniąc rolę spikerów, sędziów maty, sędziów czasowych i sędziów pomocniczych, służby porządkowej. Również serdeczne podziękowania dla instruktorów i zawodników za zaangażowanie w przygotowanie formy sportowej do Mistrzostw Polski Juniorów – OSU!!!