RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Sty 8

Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2016 roku

Pobierz jako: PDF 2017 godz. 20:19 napisał Pan Administrator

kanku-TORUNSKI KLUB KARATE 2Rok 2016 był 29 rokiem działalności naszego klubu. W przyszłym roku Toruński Klub Karate Kyokushin będzie obchodził 30 lecie założenia i działalności. Mijający 2016 rok był rokiem szkoleń i zmian. Kilku zawodników zawiesiło treningi poświęcając się sprawą zawodowym i prywatnemu życiu. Jest to naturalna droga każdego człowieka... dlatego główna uwaga szkoleniowa poświęcona była juniorom i pozyskaniu nowych członków klubu...

kanku +kanjiZawieszona został sekcja kick-boxingu w Chełmży a jednocześnie funkcjonująca w tym mieście sekcja kyokushin przekształcona została w samodzielny klub sportowy. Klub w Chełmży kierowany jest przez Andrzeja i Monikę Poczwardowskich zarazem instruktorów klubu. Powstała nowa sekcja kyokushin dla juniorów w Złotorii założona i prowadzona przez Sławomira Kłosińskiego 3dan.

 Zawsze ważnym wydarzeniem w klubie są egzaminy na stopnie mistrzowskie dan – czarne czarne pasypasy. Coroczny egzamin odbywa się w Tucholi w ramach Obozu Letniego Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Do egzaminu podeszły cztery osoby z naszego klubu: Monika Poczwardowska zdała na 1dan, natomiast Tomasz Wrzesień, Adam Witkowski i Adrian Moczulak na 2dan. Nasi zawodnicy, instruktorzy i członkowie klubu wzięli udział w 12 szkoleniach takich jak: obozach i seminariach poświęconych różnej tematyce karate, sztuk i sportów walki.

 DSC_3901Zawodnicy klubu w 2016 roku wzięli udział w 7 turniejach karate zdobywając łącznie 43 medalie i wyróżnia w tym 34 w konkurencjach junior, 9 w konkurencjach senior. Łącznie 21 zawodników zdobywało medale w tym 9 seniorów i 21 juniorów. Najwięcej tytułów zdobyli Błażej Szymański – 5, Kacper Czołgowski, Katarzyna Socha – 4, Zuzanna Mowińska, Oliwia Niejadlik, Zuzanna Binkowska, Bogdan Sojka -3

Jako drużyna w 2016 roku zdobyliśmy wyróżnienia:

I miejsce w kata i III miejsce w kumite w Mistrzostwach Polski Północnej w Chełmnie,

II miejsce w kata w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Świeciu,

I miejsce w kata w Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu.

kokoro+kanjiW tym roku klub był organizatorem Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 PFKK. W organizację i przeprowadzenie imprezy zaangażowało się wiele osób. Dzięki temu przebieg i organizacja zawodów stała na wysokim poziomie. Również nasza kadra juniorów z zaangażowaniem przygotowywała się do mistrzostw. Dzięki temu drużyna zdobyła tytuł Mistrza Polski w Kata a większość zawodników tytułu indywidualne.

 Herb Torunia - Miasto TorunW poszerzeniu naszych możliwości treningowych, szkoleniowych i organizacyjnych pomogły nam również fundusze i materiały od sympatyków klubu: firmy AGRO-PERFECT z Bydgoszczy, BENEFIT SYSTEMS S.A, Przedsiębiorstwo UZDROWSKO CIECHOCINEK S.A, Fundacja MARWIT Smak Zdrowia , Zakład Mleczarski w Toruniu OSM ŁOWICZ, VISUAL REKLAMA, Fundacja MŁODZI-MŁODYM (1% podatku za 2015r) oraz osób prywatnych. Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2016 roku miał Urząd Miejski w Toruniu.