RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Sty 7

Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2015 roku

Pobierz jako: PDF 2016 godz. 20:46 napisał BR

kanku-TORUNSKI KLUB KARATE 2Rok 2015 był 28 rokiem działalności Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Z początkiem roku rozpoczęła działalność sekcja kyokushin karate w Chełmży prowadzona przez Monikę Wierzbowską. Dwie nasze reprezentantki Marcelina Grabowska i Monika Wierzbowska reprezentowały Polskę w Mistrzostwach Europy Shinkyokushinkai w Warszawie. Wiosną podjęliśmy kolejne starania by pozyskać nowe pomieszczenia do przeprowadzania zajęć. Projekt przedstawiony w ramach budżetu partypacyjnego mieszkańców Torunia niestety został odrzucony przez komisję...

czarne pasyWażnym wydarzeniem szkoleniowym było dla klubu zadanie na na czarne pasy aż czterech osób podczas egzaminu na obozie letnim w Tucholi. Stopnie mistrzowskie shodan – 1dan uzyskali Tomasz Lubieński, Marcin Stelmach, Bogdan Sojka i Rafał Maciejewski. Główny instruktor klubu Artur Wilento podwyższył stopień szkoleniowy na godan - 5dan i uzyskał tytuł shihan podczas seminarium IMAG0250Shinkyokushinkai w Japonii. Nasi zawodnicy, instruktorzy i członkowie klubu wzięli udział w 8 szkoleniach tj obozach, seminariach karate.

Zawodnicy klubu w 2015 roku wzięli udział w 7 turniejach karate zdobywając łącznie 48 medali i wyróżnień w tym 35 w konkurencjach junior, 13 w Zlocieniec (146)konkurencjach senior. Łącznie 30 zawodników zdobywało medale w tym 9 seniorów i 21 juniorów. Najwięcej tytułów zdobyli Błażej Szymański – 5, Zuzanna Mowińska – 4, Monika Wierzbowska, Kacper Czołgowski – 3.

 

Jako drużyna w 2015 roku zdobyliśmy wyróżnienia:

I miejsce w kata i II miejsce w kumite w Mistrzostwach Polski Północnej w Złocieńcu,

II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat w Kaliszu.

Grupowe A+BW tym roku klub po wielu latach przerwy w organizacji zawodów przygotował Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego skierowane dla juniorów, które rozegrano w UCS UMK.

Herb Torunia - Miasto TorunW poszerzeniu naszych możliwości treningowych, szkoleniowych, organizacyjnych pomogły nam również fundusze i materiały od sympatyków klubu: firmy Agro-Perfect z Bydgoszczy, Fundacji Młodzi-Młodym (1% podatku za 2014r), firmy B-Integral, Visual-Reklama oraz osób prywatnych. Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2015 roku miał Urząd Miejski w Toruniu.