RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Lut 3

VI Zimowa Szkoła Karate

Pobierz jako: PDF 2017 godz. 17:35 napisał Pan Administrator

rzut czapkamiW ferie szkolne w dniach 29.01-1.02 odbyła się kolejna Zimowa Szkoła Karate w Inowrocławiu. W tym roku w szkole wzięło udział 51 najmłodszych ćwiczących w Toruńskim Klubie Kyokushin Karate i Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate. Gościliśmy w Sanatorium Uzdrowiskowym „Przy Tężni” gdzie spotkaliśmy się z ciepłą atmosferą ze strony personelu i DSC_0398kuracjuszy. Treningi prowadzili shihan Artur Wilento 5dan i sensei Mariusz Rudziński 2dan, sensei Adam Witkowski 2dan. Lekcje języka japońskiego i sztukę składania papieru origami prowadził pan Hajime Watanabe lektor języka japońskiego w toruńskim EMPIK-u.

Podczas treningu skupiono się na kształceniu podstawowej techniki w tym przede wszystkim mawashi-geri. Podsumowaniem było na końcu randorii z zastosowaniem ćwiczonych technik z podziałem na wiek i stopnie zaawansowania.

Częste spacery po Parku Solankowym pozwoliły zapoznać się z jego pięknem (mimo zimowej aury :) i historią. Podsumowaniem było wykonanie zadania specjalnego – wytyczenie trasy spacerowej w grupach. Nie zabrakło również codziennego basenu solankowego, kina i nocnego spaceru po bajecznie oświetlonych solankach.