RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Lip 25

Obóz Letni PFKK Tuchola 2017

Pobierz jako: PDF 2017 godz. 19:14 napisał Pan Administrator

DSC_0043W dniach 16-22 lipca 2017 w Tucholi odbył się kolejny IV Obóz Letni Juniorów PFKK. W obozie sportowym wzięło udział 32 juniorów z klubów Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Zajęcia prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i Artur Wilento 5dan. W obozie wzięli również udział zawodnicy z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Trójka naszych zawodników zdała egzaminy na brązowe pasy!!!..

DSC_0060Podczas tegorocznego obozu szczególną uwagę zwracano na jakość i poprawność techniczną wykonywanych zadań. Całość rozpoczęła się od treningu podstaw w kihon-geiko dalej przez ido-geiko i kata przechodzono do kumite. Podkreślano powiązanie wszystkich części treningu i jego efekt w kumite. Codzienne treningi kata dla lepszego zrozumienia uzupełniane były ćwiczeniami w bunkai. W treningu kumite wykorzystywano tarcze treningowe i częste zmiany w parach. Skupiono się na pracy nogami i dynamicznych kopnięciach.

DSC_0272Treningi uzupełnione były materiałami filmowymi z tegorocznych Mistrzostw Świata Shinkyokushinkai w kategoriach wagowych w Astanie. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć i przeanalizować walki półfinałowe i finałowe w poszczególnych kategoriach wagowych.

W ramach wypoczynku uczestnicy zwiedzili miasto, wyjechali na wycieczkę do Fojutowa.

Na zakończenie obozu odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu junior i senior dla tych, którzy ukończyli 16lat. Do egzaminu podeszło 17 osób w tym 10 osób zdawało na brązowe pasy. Egzamin nie dla wszystkich zakończył się powodzeniem.

Z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin na stopnie szkoleniowe kyu zdali:

brązowe pasy:

Zuzanna Mowińska 2/1kyu

Błażej Szymański 2/1kyu

Kacper Czołgowski 2kyu

zielone pasy:

Franciszek Okruciński 3/1kyu

Gratulacje za postawę i zaangażowanie w treningu kyokushin karate – OSU!!

 Udział w szkoleniu współfinansowała Gmina Miasto Toruń