RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Sty 11

Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2017 roku

Pobierz jako: PDF 2018 godz. 10:15 napisał BR

kanku-TORUNSKI KLUB KARATE 2Rok 2017 był XXX, więc jubileuszowym rokiem działalności naszego klubu. W tym roku postawiono na zwiększenie ilości ćwiczących w grupach juniorskich. Wzmocniliśmy współpracę z SP-23 co dało efekt większego uczestnictwa dzieci w treningach karate. Główna praca skierowana była na szkolenie kadry instruktorskiej i doskonalenie umiejętności ćwiczących. W tym roku kolejna osoba zdała na czarny pas podczas Obozu Letniego w Tucholi. Na początku roku miał finał wyzwania rzuconego przez shihan Artura Wilento – 100 IMAG0102kumite w 100 dni, który ukończyło z pozytywnym wynikiem 11 osób. Test z pozoru był łatwy ale jak się okazało wymagał od biorących udział dużego zaangażowania i samozaparcia. – jeszcze raz wielkie gratulacje!!

Członkowie klubu w 2017 roku wzięli udział 11 szkoleniach oraz 7 turniejach karate zdobywając łącznie 47 wyróżnień w tym 41 w konkurencjach junior, 6 w konkurencjach senior. Łącznie 22 zawodników zdobywało medale w tym 5 seniorów i 17 juniorów

Najwięcej tytułów zdobyli:

Błażej Szymański – 6,
Zuzanna Mowińska, Oliwia Niejadlik, Zuzanna Binkowska, Franciszek Okruciński– 4,
Kacper Czołgowski, Jakub Zieliński -3.

DSC_0205Podczas Ogólnopolskiego Obozu Letniego w Tucholi na stopnień mistrzowski zdał Krzysztof Jaruszewski 1dan.

 

Jako drużyna w 2017 roku zdobyliśmy wyróżnienia:

I m - kata Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Międzyzdrojach

Torun druzynaIII m - kumite Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Międzyzdrojach

I m - kata Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK w Bydgoszczy

III m - kata Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 PFKK w Mielcu

Zawodnicy klubu otrzymali nagrody za wyniki sportowe w 2016 roku od Prezydenta Miasta Torunia: Kacper Czołgowski, Zuzanna Mowińska, Katarzyna Socha, Błażej Szymański, Maciej Domin, Helena Garside, Maciej Tilmanowski, Monika Wierzbowska.

W poszerzeniu naszych możliwości treningowych, szkoleniowych i organizacyjnych pomogły nam również fundusze i materiały od sympatyków klubu min: firmy AGRO-PERFECT z Bydgoszczy i Fundacji MŁODZI-MŁODYM (1% podatku za 2016r) oraz osób prywatnych. Największy udział finansowy w realizacji zadań w 2017 roku miał Urząd Miejski w Toruniu.