RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Lut 26

Konsultacje Kumite Juniorów

Pobierz jako: PDF 2018 godz. 23:24 napisał BR

K K JUNIOR (25)W ostatnią sobotę ferii szkolnych 24 lutego do Chełmna przyjechali juniorzy trenujący kyokushin karate w województwie kujawsko – pomorskim na szkolenie w ramach konsultacji kumite. Blisko 60 młodych zawodników w ramach przygotowań do imprez sportowych ćwiczyło i doskonaliło swoje umiejętności w hali sportowej przy ul. Kościuszki w Chełmnie. Organizatorem konsultacji był Chełmiński Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei K K JUNIOR (11)Michała Okońskiego 3dan. Prowadzącym szkolenie był shihan Artur Wilento 5dan a pomagali mu instruktorzy przybyli z zawodnikami z klubów z Bydgoszczy, Golubia-Dobrzynia, Wąbrzeźna, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia i Chełmna. Jednym z celów spotkania była wymiana doświadczeń w szkoleniu młodych zawodników a także wśród samych uczestników.

Zajęcia odbyły się w dwóch sesjach treningowych. W pierwszej części trening poświęcony był przygotowaniu do kopnięć po łuku oraz zastosowanie w walce wybranych kopnięć. W drugiej części odbył się sparing z podziałem na grupy wiekowe. Walki miały przede wszystkim na celu próbę zastosowania wcześniej ćwiczonych rozwiązań z różnymi partnerami. W trakcie sparingu zawodnikom przekazywano uwagi taktyczne, zwracano uwagę na błędy i dobre rozwiązania. W przerwie między treningami każdy miał możliwość zjedzenia lunchu a po konsultacjach skorzystania z krytej pływalni.

Zarówno zawodnicy jak i instruktorzy wyjechali z nowymi doświadczeniami i przemyśleniami do pracy w klubach. Była do dobra okazja porównania umiejętności zawodników i wyłowienia nowych talentów.

Wszyscy instruktorzy mają nadzieję na kontynuację szkoleń i owoce w postaci lepszego wyszkolenia a dalej sukcesów sportowych.

Zdjęcia własne i Piotr "Pitrex" Przybylski