RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Lip 30

Obóz Letni w Tucholi 2006

Pobierz jako: PDF 2006 godz. 00:39 napisał Pan Administrator

W ostatnim tygodniu lipca od 25 do 30 lipca w Tucholi odbył się Ogólnopolski Obóz w którym również uczestniczyli członkowie naszego klubu oraz klubów z naszego regionu z Bydgoszczy, Chełmna, Wąbrzeźna. Obóz zorganizowany został przez Polską Federację Kyokushin-kan Karate-do oraz Gdański Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Bogusława Jeremicza, który również był instruktorem na obozie. Również i tym razem gośćmi na obozie byli japońscy instruktorzy: Masahiro Kaneko 5dan i Kunio Ischizawa 5dan. Japońskim mistrzom towarzyszyli również Yuske Fujji zwycięzca mistrzostw Japonii i Toschio Matsuzaki pomagający w tłumaczeniu z języka japońskiego na angielski.

Mimo panujących upałów praktycznie wszystkie treningi odbywały się na otwartej przestrzeni. Każdy trening przynosił nowe wiadomości dla nas wszystkich. Poranne zajęcia to głównie Iken prezentowany przez shihan Ischizawa. Tym razem w treningu było dużo treści związanych z poruszaniem się. Za każdym razem japońscy instruktorzy podkreślali i prezentowali wzajemne przeplatanie się ćwiczeń iken i karate. Praktycznie w tym co pokazywali z pozoru odmienne systemy walki bardzo się uzupełniają dając znakomity efekt podczas walki.

Pozostałe treningi poświęcone były zagadnieniom związanym bezpośrednio z karate. Shihan Kaneko skupił się tym razem na nauce kata Nifanchin-shodan oraz Geksai-dai. W każdym z tych kata wystąpiło wiele elementów zupełnie dla nas nowych co wymagało czasu na przećwiczenie i zrozumienie ruchu. Praktycznie każdy element był natychmiast interpretowany w bunkai.

Osobną częścią ćwiczeń były treningi z kijem – bo. Każdy miał okazję nauczyć się lub udoskonalić umiejętności posługiwania się bo a przede wszystkim nauczenia nowego kata Oshiro-no-kon wywodzącego się z Okinawy. We wszystkich uczonych kata było widać powrót do korzeni karate.

W wolnym czasie wieczorem mieliśmy okazje schłodzić rozgrzane ciała w ogródkach na tucholskim rynku oraz sprawdziliśmy temperaturę wody w jeziorze w miejscowości Cekcyn – było zabawnie Smile.

 

Pod koniec obozu odbył się test egzaminacyjny na stopnie szkoleniowe kyu i dan. W tym roku 6 osób podeszło do egzaminu na kolejne stopnie przechodząc zarówno test teoretyczny jaki i praktyczny. Najbardziej wymagającym jest egzamin na stopnie mistrzowskie – czarne pasy. W tym roku mała grupa podeszła do tego trudnego testu. Wśród zdających był Adam Witkowski, który uzyskał stopień shodan. Brązowe pasy uzyskali: Monika Ruczyńska 1kyu, Marcin Czajkowski 2kyu, Łukasz Jóźwiak 2kyu, Miłosz Kobusiński 2kyu, Dawid Jędryka 2kyu. Wszystkim gratulujemy OSU!!!!

W obozie z naszego klubu oprócz zdających egzamin uczestniczyli: Artur Wilento 3dan, Sławomir Kłosiński 2dan, Andrzej Poczwardowski 2dan, Adam Derdzikowski 2kyu, Anna Urbańska 3kyu, Justyna Kozłowska 4kyu, Bogdan Rynkiewicz 4kyu, Ola Kotowska 4kyu, Agata Rakowicz 5kyu, Maciej Ryczkowski 6kyu.