RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Paź 22

Seminarium Instruktorskie w Wałczu 2009

Pobierz jako: PDF 2009 godz. 10:16 napisał Pan Administrator

Kyokushin-kan (2)W dniach 16-18 października w OPO Wałcz odbyło się seminarium szkoleniowe przeznaczone dla instruktorów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Tematem przewodnim seminarium była metodyka prowadzenia zajęć w grupach dziecięcych.

Shihan Bogusław Jeremicz 5 dan omówił metody wychowawcze oraz metody treningowe w grupach dziecięcych, w zależnosci od wieku ćwiczących. Omówiono i przećwiczono metody treningowe z wykorzystaniem krótkiego kija - Jo i tarcz treningowych tzw. tajek. Przedstawione zostały również przykładowe różnego rodzaju zabawy ruchowe, w tym wiele o charakterze rywalizacji. Oprócz zabaw dla dzieci najmłodszych przećwiczono metody treningowe dla młodzieży i grup bardziej zaawansowanych również z wykorzystaniem tajek i rękawic bokserskich. Odbył się również przygotowany przez komisję sędziowską kurs sędziowski na różnych poziomach. W seminarium z naszego klubu uczestniczyli  Artur Wlento i Artur Aniołowski, który ukonczył kurs sędziowski pierwszego stopnia.

Odbyło się również zebranie kierowników oddziałów na którym podsumowano start kadry PFKK na Mistrzostwach Świata Kyokushin w Budapeszcie. Omówiono kalendarz imprez oraz zasady organizacyjne w roku 2010.