RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Mar 2

VII Seminarium Kumite w COS Wałcz-Bukowina

Pobierz jako: PDF 2009 godz. 21:06 napisał Pan Administrator

walcz2009_cd4Kolejne seminarium Kumite w Wałczu 26.03 – 01.03 zgromadziło rekordowa liczbę uczestników z klubów z całej Polski. Podczas seminarium obchodziliśmy V rocznice utworzenia Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do, dlatego do Wałcza przyjechali również japońscy instruktorzy, którzy od początku funkcjonowania organizacji kyokushinkan w Polsce przekazują swoją wiedzę podczas obozów letnich: shihan Masahiro Kaneko 5dan i Kunio Ischizawa 5dan.

Całość poprowadził Shihan Bogusław Jeremicz 5dan. Japońskim instruktorom towarzyszyli sempai Yusuke Fujii 2 dan Mistrz Japonii,   Yusuke Nakagawa 2dan i Toshio Matsuzaki 1dan, który pełnił funkcję tłumacza.

Wszystkie treningi odbyły się na hali sportowej. Poranne zajęcia w większości wypełniały ćwiczenia elementów Iken w tym Ritsu-zen i Hatsuriki.

W tym roku program treningowy ukierunkowany był na naukę dynamicznej zmiany dystansu  zarówno w obronie jak i ataku z wykorzystaniem całego potencjału ciała. Dla podniesienia efektywności ćwiczeń używano tarcz treningowych oraz rękawic bokserskich. Ćwiczenia Iken, ( Sankaku-ho oraz Shinki-shussui-shiryoku )które demonstrował shihan Ishizawa oraz shihan Jeremicz w doskonały sposób dały możliwość zrozumienia, jak wykorzystać całe swoje ciało, aby techniki były jeszcze bardziej skuteczne. Shihan Kaneko przedstawił zestaw ćwiczeń, które przy systematycznym wykonywaniu powinny wpłynąć na dynamikę i swobodę wykonywania technik nożnych. Całość wprowadzanych nowych metod i ćwiczeń podsumowana była w sobotnim sparingu w formule pełno kontaktowej.

 
W sobotni wieczór odbyła się uroczystość V-lecia PFKK. W sali konferencyjnej OPO Wałcz zebrali się wszyscy uczestnicy seminarium oraz zaproszeni goście.
Zebranych przywitał shihan Bogusław Jeremicz przedstawiciel Kyokushin-kan International w Polsce i Prezes Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Shihan podziękował swoim instruktorom i uczniom za wsparcie i słowa otuchy w początkach powstawania nowej organizacji a także wszystkim kierownikom oddziałów, którzy przystąpili do organizacji Kyokushin-kan w czasie minionych pięciu lat, a w szczególności Arturowi Wilento z Torunia, Dariuszowi Jasiakiewiczowi z Turku i nieobecnemu Mirosławowi Pawlickiemu ze Zduńskiej Woli, którzy jako pierwsi wsparli nową organizację na samym początku jej powstawania.
Wszyscy kierownicy oddziałów obecni na seminarium otrzymali pamiątkowe drewniane tabliczki z wyrytym ręcznie znakiem kanji Kyokushin-kan. Upominki otrzymali również zaproszeni goście z Japonii.

Shihan Masahiro Kaneko 5 dan v-ce dyrektor techniczny Kyokushin-kan International i trener kadry Japonii wspominał swoje pierwsze przyjazdy do Polski, kiedy to w 2001 roku na zaproszenie shihan Jeremicza odwiedził Gdańsk  oraz zaprzyjaźnione kluby w Chełmnie i Toruniu. Wyraził swoje zadowolenie, że na przestrzeni lat z wizyty na wizytę widzi nieustanny rozwój kyokushin-kan w Polsce a także wzrost poziomu i liczbę ćwiczących.
Miłą niespodzianką było wręczenie wszystkim zebranym przez gości zawieszek min. do tel komórkowych specjalnie na tą okazję przygotowanych z napisem Porando Shibu ( Oddział Polska ) oraz Kyokushin Karate-do Renmei Kyokushin-kan ( Renmei zn. stowarzyszenie ).

 

...szczegółowa relacja i wybór zdjęć na www.kyokushinkan.pl