RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Lut 17

Wycieczka do Trójmiasta i Malborka

Pobierz jako: PDF 2009 godz. 09:26 napisał Pan Administrator

gdansk2009_cd5Po raz kolejny w ferie zimowe udaliśmy się wraz z juniorami na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Wycieczka rozpoczęła się od  sopockiego akwaparku gdzie każdy miał okazję skorzystać z atrakcji wodnych. Wieczorem kino nocne i noc w historycznym budynku schroniska młodzieżowego bursy gdańskiej.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od treningu w nowym dojo Gdańskiego Klubu Karate Kyokushin i Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do w Gdańsku Wrzeszczu. Trening poprowadził shihan Bogusław Jeremicz 5dan. Shihan zwrócił szczególną uwagę na prawidłowe wykonanie technik kihon-geiko oraz uczył podstawowych technik ura-waza (samoobrona). W treningu również nie zabrakło ćwiczeń ogólnorozwojowych wykonywanych w parach i grupach, które przyniosły wiele uśmiechu ćwiczącym. Po obiedzie udaliśmy się na spacer po starym mieście gdańskim gdzie odwiedziliśmy Długi Rynek, przystań nad Motławą, Żuraw Gdański i ulicę Mariacką. Wieczorem po podsumowaniu dnia uczestnicy mieli okazje posłuchać wspomnień i obejrzeć zdjęcia z wyjazdu do Japonii sensei Wilento.

Trzeciego dnia pojechaliśmy do Zamku Krzyżackiego w Malborku. Pani przewodnik barwnie opowiadała historię zamku oprowadzając nas po dziedzińcach i wnętrzach twierdzy krzyżackiej.

W wycieczce uczestniczyli ćwiczący kyokushin karate w klubach naszego regionu z Torunia, Wąbrzeźna, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Chełmna.