RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Przeglądasz archiwum roku 2015

Gru 23

Egzaminy zima 2015

2015 godz. 15:56 napisał Pan Administrator

DSC00043W sobotę 19 grudnia w naszym klubie odbyły się egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu w trzech turach – dla najmłodszych ćwiczących, juniorów i egzamin regionalny głównie dla seniorów. Do egzaminu podeszli ćwiczący w sekcjach naszego klubu w Dojo Osikowa, SP-3 ul. Legionów i w Chełmży. W egzaminie regionalnym wzięli udział ćwiczący w klubach w Toruniu, Bydgoszczy, Golubiu-Dobrzyniu, Wąbrzeźnie i Świeciu.

Gru 3

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16

2015 godz. 21:57 napisał BR

tor2W sobotę 28 listopada w Międzyzdrojach odbyły się XI Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 PFKK. W Mistrzostwach wzięło udział 150 zawodników z 27 klubów. Organizatorem zawodów był Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido. Zawodnicy startowali w konkurencjach z podziałem na trzy kategorie wiekowe w kata oraz dodatkowo z podziałem na kategorie wagowe w kumite. W zawodach wzięli udział juniorzy z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Tym razem w podsumowaniu drużynowym nie zdobyliśmy pucharu nie mniej start zawodników można uznać za udany - 2 złote i 2 brązowe medale...

Lis 19

Seminarium Karate Shinkyokushin w Japonii

2015 godz. 15:03 napisał BR

IMAG0251Po Mistrzostwach Świata Shinkyokushinkai, które miały miejsce w Tokyo na przełomie października i listopada, odbyło się Międzynarodowe Seminarium Karate w ośrodku sportowym w Fuji Midori Kyuka Mura. W seminarium wzięło udział ok 450 członków WKO z całego świata. Bardzo licznie była reprezentowana grupa z Polski. W szkoleniu uczestniczyło 3 członków naszego klubu: Artur Wilento, Sławomir Kłosiński i Adrian Moczulak. Podczas seminarium odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie dan. Miło na poinformować, że główny instruktor naszego klubu Artur Wilento zaliczył egzamin na 5dan i uzyskał tytuł shihan.. 

Sie 28

Sezon 2015/16 START

2015 godz. 07:54 napisał BR

Rozpoczynamy nowy sezon treningów w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin. Pierwsze zajęcia w kanku-TORUNSKI KLUB KARATE 2poszczególnych sekcjach zaczynają się w niżej podanych terminach..czytaj

Sie 25

Wakacje z Karate w Pogorzelicy

2015 godz. 16:59 napisał BR

A TorunW tym roku Obóz Letni odbył się od 3 do 10 sierpnia w Pogorzelicy. W obozie brali udział ćwiczący w sekcjach juniorskich naszego klubu z Torunia - w Dojo Osikowa, sekcji na ul. Legionów i z Chełmży. W obozie równiez uczestniczyli ćwiczący w klubach regionu oraz ze Szczytna i Złocieńca. Zajęcia prowadzili Artur Wilento 4dan, Piotr Zembrzuski 4dan, Michał Okoński 3dan, Andrzej Poczwardowski 3dan, Tomasz Marcysiak 3dan, Piotr Gawlik 2dan, Tomasz Semeniuk 1dan, Kamil Murawski 1kyu. Nad zdrowiem uczestników czuwał i pomagał w nagłych przypadkach Krzysztof Komorowski 1dan. Dodatkowe zajęcia z nauką origami prowadził pan Hajime Watanabe. Treningi odbywały się na terenie ośrodka i nad morzem...

Sie 20

Czarne Pasy

2015 godz. 20:40 napisał Pan Administrator

czarne pasyPodczas Obozu Letniego w Tucholi organizowany jest egzamin na stopnie mistrzowskie dan. Egzamin na czarny pas jest zawsze wyjątkowy. Oprócz przygotowań i lat pracy najważniejsze jest przekonanie o swoich umiejętnościach i wiedzy. Zdanie takiego egzaminu jest jak przejście ze ścieżki na szeroką drogę karate... Do Tego ezaminu mistrzowskiego w tym roku stanęło czterech członków naszego klubu. Trenują już wiele lat zdobywając doświadczenie i doskonaląc swoje umiejętności. Wszyscy zdali na 1dan!!!..

Sie 15

Obóz Letni w Tucholi

2015 godz. 19:59 napisał Pan Administrator

DSC_0265Polska Federacja Kyokushin Karate po raz kolejny zorganizowała obózy szkoleniowo-sportowe w Tucholi - II Obóz Letni Juniorów, który odbył się w dn.19-25 lipca i XIII Obóz Letni Seniorów 28.07-02.08. W obydwu szkoleniach wzięli licznie udział członkowie naszego klubu. Obozy prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i sensei Artur Wilento 4dan dodatkowo szkoleniowcami na obozie seniorskim byli sensei Andrzej Poczwardowski 3dan, Janusz Drywa 3dan i Jarosław Rogala 1dan.

Cze 17

Otwarte Mistrzostwa Austrii Shinkyokushin 2015

2015 godz. 14:12 napisał BR

Wieden face (19)14 czerwca 2015 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Austrii Shinkyokushinkai w Wiedniu. Zawody zorganizował branch shinkyokushinkai kierowany przez Marka Kubka 4dan. W turnieju wzięli udział zawodnicy kyokushin karate zrzeszeni w różnych federacjach i organizacjach kyokushin z 12 państw europejskich. Mistrzostwa rozegrano w kilku grupach wiekowych w konkurencji kata i kumite. W turnieju wystartowało min 37 zawodników ćwiczących w klubach PFKK w tym z naszego klubu. Andrzej Poczwardowski i Monika Wierzbowska wywalczyli I miejsce miejsca w kumite a Marcelina Grabowska zajęła III miejsce w kata...

Cze 10

Kadra PFKK juniorów i Seminarium K-1 w Wałczu

2015 godz. 14:10 napisał Pan Administrator

kadra juniorW dniach 5-7 czerwca w OPO w Wałczu odbyły się Konsultacje kadry juniorów PFKK i Seminarium K-1. W tegorocznym szkoleniu kadry juniorów  z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział Katarzyna Socha i Kacper Czołgowski. W Seminarium K-1 Sławomir Kłosiński i Łukasz Olszewski. Zajęcia kadry prowadził shihan Bogusław Jeremicz i sensei Artur Wilneto natomiast treningi K-1 Jarosław Rogala. 

Cze 5

Mistrzostwa Województwa kujawsko-pomorskiego w Toruniu

2015 godz. 08:33 napisał BR

DSC_232631 maja nasz klub zorganizował Mistrzostwa Juniorów Województwa kujawsko-pomorskiego w hali sportowej UCS UMK przy ul. Św. Józefa 17. W turnieju wzięły udział kluby zrzeszone w PFKK z naszego województwa oraz gościnnie  kluby z Gdańska i Złocieńca. Zawody były prowadzone na 3 matach w konkurencjach kata i kumite. Toruńscy zawodnicy w podsumowaniu drużynowym zdobyli III miejsce w kata i kumite.

Kwi 27

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat w Kaliszu

2015 godz. 07:57 napisał Pan Administrator

Kalisz (16)sobotę 25 kwietnia w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Organizatorem turnieju był Kaliski Klub Kyokushinkan Karate David Club kierowany przez Tomasza Jeżyka 1dan.  Mistrzostwa rozegrano w dwóch konkurencjach: kata oraz kumite z podziałem na juniorów i seniorów. Drużyna Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin zajęła II miejsce w podsumowaniu drużynowym.

Kwi 20

Mistrzostw Europy Shinkyokushinkai

2015 godz. 11:04 napisał BR

ME Warszawa 2015 (19)W Warszawie 17-18.04.2015 odbyły się Mistrzostwa Europy Shinkyokushinkai Seniorów i Juniorów 17-18lat. W piątek odbył się konkurs kata i walczyli juniorzy. W sobotę zmagania o tytuł najlepszego w Europie walczyli seniorzy. W mistrzostwach brali udział reprezentanci krajów zrzeszonych w Europejskiej Organizacji Karate. W kadrze narodowej znalazły się zawodniczki naszego klubu Marcelina Grabowska – kumite juniorek +65kg i Monika Wierzbowska – kumite seniorek +65kg.

Mar 24

Nagrody Prezydenta Miasta Torunia

2015 godz. 15:56 napisał BR

IMG_0285W Centrum Kultury Dwór Artusa 23 marca 2015 r. odbyła się uroczystość wręczenia miejskich nagród za wyniki sportowe osiągnięte w 2014 roku. Prezydent Miasta Torunia uhonorował nagrodami zawodników i trenerów, którzy w 2014 r. osiągnęli znaczące wyniki sportowe na arenach krajowych i międzynarodowych oraz przyznał wyróżnienia działaczom toruńskich klubów sportowych za szczególne zaangażowanie w rozwój toruńskiego sportu. Nagrodzono 321 zawodników wśród nich znaleźli się reprezentanci Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin:

Mar 19

Mistrzostwa Polski Północnej 2015

2015 godz. 18:09 napisał BR

Zlocieniec (146)14 marca w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej PFKK. W zawodach wzięli udział zawodnicy z klubów członkowskich PFKK i innych klubów kyokushin karate. Turniej rozegrano w konkurencjach kata i kumite juniorów, seniorów. Bardzo dobrze prezentowali się zawodnicy naszego klubu zarówno w kata jak i kumite. W podsumowaniu drużynowym nasz klub zdobył dwa puchary za I miejsce w kata i II miejsce w kumite!!!

Mar 15

Seminarium Kumite w Wałczu 2015

2015 godz. 18:00 napisał BR

Wlacz (4)W Centralnym Ośrodku przygotowań Olimpijskich w Wałczu 5-8.03 odbyło się coroczne Seminarium Kumite. W seminarium uczestniczyli ćwiczący i instruktorzy z klubów PFKK z całej Polskiw tym i z naszego klubu. Treningi prowadzili Bogusław Jeremicz 5dan, Artur Wilento 4dan i Jarosław Rogala – trener K-1. Całość szkolenia poświęcona była walce w bliskim kontakcie. Zwracano uwagę na prawidłową postawę, pozycję nóg i dobór technik, przejmowanie inicjatywy w walce, schodzenie z linii ataku. Na zakończenie szkolenia przeprowadzono sparingi w formule K-1 i knock-down z wykorzystaniem wcześniej ćwiczonych zadań taktycznych. Była to bardzo wymagająca próba zwłaszcza dla czarnych pasów, którzy walczyli 1,5 godziny.. 

Mar 2

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2015

2015 godz. 09:25 napisał Pan Administrator

DSC02221 28 lutego w Tarnowie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Shinkyokushin w Warszawie. W turnieju wzięli udział seniorzy i juniorzy 17-18lat. Duże grono zawodników z klubów shinkyokushin stawiło się na trzech matach w tarnowskiej hali sportowej TOSiR. Walki stały na dobrym poziomie sportowym co świadczyło o zaangażowaniu zawodników w przygotowaniach do czekających turniejów wiosną bieżącego roku.  Reprezentacja naszego klubu zarówno juniorzy jak i seniorzy również wzięła udział w tej imprezie. Do Mistrzostw Europy w Warszawie zakwalifikowały się: Marcelina Grabowska +65kg juniorek i Monika Wierzbowska +65kg seniorek..

Lut 28

Zimowa Szkoła Karate w Inowrocławiu 2015

2015 godz. 20:29 napisał Pan Administrator

DSC02151 W ferie szkolne najmłodsi zawodnicy z Torunia i Bydgoszczy wzięli udział w Zimowej Szkole Karate w Inowrocławiu od 15 do 18 lutego. Gościliśmy w Sanatorium Przy Tężni gdzie korzystaliśmy prawie ze wszystkich atrakcji i możliwości tego miejsca. Najważniejsze były treningi, które codziennie prowadzili Artur Wilento 4dan i Andrzej Poczwardowski 3dan. Również fragment zajęć prowadziła Reina Iwasaki 5dan Sorinryuji Kempo, która pokazała podstawy tej sztuki walki. W treningu skupiono się na nauce kata, w której również pomagali najbardziej zaawansowani zawodnicy, ucząc swoich kolegów również poza zajęciami w sali. Innym tematem były kopnięcia okrężne w kumite, ćwiczone w parach z użyciem sprzętu treningowego i w prostych kombinacjach. Całość podsumowana została pokazami oraz walkami zadaniowymi. Dodatkowo obejrzeliśmy materiały szkoleniowe związane z karate.

Sty 25

Egzamin zimowy w Toruniu

2015 godz. 12:13 napisał BR

DSC02075Sobota 24 stycznia w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin była pod znakiem egzaminów na stopnie kyu w karate kyokushin. Egzamin odbył się w trzech grupach: najmłodsze dzieci i początkujący juniorzy, juniorzy i egzamin regionalny głównie dla seniorów. W ostatniej turze egzaminacyjnej wzięli udział ćwiczący w naszym klubie oraz z Golubia-Dobrzynia, Wąbrzeźna, Świecia i Bydgoszczy...

Sty 22

1%

2015 godz. 22:20 napisał BR

wizytowka torToruński Klub Karate Kyokushin otrzymał 780,83zł od Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym z Częstochowy pozyskanych z 1% podatku. Za otrzymane fundusze klub zakupił sprzęt treningowy. Zarząd klubu serdecznie dziękuje wszystkim sympatykom klubu za przekazanie 1% z podatku dochodowego - OSU!!!   Laughing

Sty 19

Sekcja Kyokushin Karate w Chełmży

2015 godz. 21:50 napisał BR

ChelmzaW Chełmży powstała sekcja kyokushin karate pod opieką naszego klubu. Treningi prowadzi instruktorka Monika Wierzbowska obecnie również zawodniczka TKK Kyokushin. Zajęcia sekcji odbywają się w dwóch grupach: Grupa 1 - poniedziałki i czwartki godz. 17:30, Grupa 2 - poniedziałki 18:45 i środy 17:30 w ZSS ul. S.K. Wyszyńskiego 7 w Chełmży. Szczegóły w zakładce kontakt

Sty 2

Osiągnięcia sportowe zawodników TKK Kyokushin w 2014 roku.

2015 godz. 16:50 napisał BR

kanku-TORUNSKI KLUB KARATE 2Rok 2014 był 27 rokiem działalności Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Wiosną podjęliśmy starania by pozyskać nowe pomieszczenia na działalność i treningi. Członkowie klubu aktywnie zbierali podpisy na projekt zagospodarowania byłej kotłowni w SP-23 do celów użytkowych. Niestety zabrakło 7 głosów i nasz projekt odpadł z realizacji budżetu partypacyjnego mieszkańców Torunia ale nie składamy broni Smile Dużym wydarzeniem szkoleniowym dla klubu było zadanie na na czarne pasy aż sześciu osób podczas egzaminu na obozie letnim w Tucholi tj. Marcina Czajkowskiego 2dan, Edyty Wilento-Pióro 1dan, Łukasza Jóźwiaka 1dan, Mariusza Korcali 1dan, Paweła Pęńsko 1dan, Mareka Prełowskiego 1dan...

Sty 2

Keiko Osame 2014

2015 godz. 15:47 napisał BR

DSC0206830 grudnia po raz ostatni wspólne tsuki-chudan zakończyło rok treningowy 2014 w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin. Spotkanie odbyło się w dwóch turach: dla juniorów i seniorów naszego klubu. Gośćmi na keiko osame byli główni instruktorzy z Chełmna, Solca Kujawskiego, Bydgoszczy i Świecia. Sensei Wilento podsumował cały rok pod względem szkoleniowym przypominając wydarzenia sportowe i inne ważne momenty z kalendarza 2014. Jeszcze raz nagrodzono brawami tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas zawodów sportowych. Niespodziankę sprawili zdobywcy czarnych pasów, którzy ufundowali oryginalny tort w kształcie karategi jednocześnie dziękując za pomoc w przygotowaniach do tego ważnego testu w karierze. Stoczono również bitwy na papier, nożyce i kamień zakończone bezkrwawo i z dużym humorem Laughing Wszystkim ćwiczącym kyokushin karate życzymy hartu ducha i sukcesów w Nowym Roku 2015 OSU!!!