RED

Toruński Klub Karate
Kyokushin

Przeglądasz archiwum roku 2017

Gru 12

Otwarty Puchar Gdańska

2017 godz. 14:08 napisał Pan Administrator

autor Beata Materek (143)W niedzielę 10 grudnia 2017 odbył się Otwarty Puchar Gdańska Kyokushin Karate – pierwsze starcie. Zawody odbyły się w hali sportowej judo AWF-u w Gdańsku. Imprezę zorganizował Gdański Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Bogusława Jeremicza 5dan, który był również sędzią głównym. Walki odbywały się na dwóch matach z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Dla wielu zawodników był to rzeczywisty pierwszy start w turnieju autor Beata Materek (26)kyokushin karate. W kumite wzięło udział 127 zawodników z 11 ośrodków kyokushin karate. W zawodach tych wzięło udział 5 zawodników z naszego klubu. Trójka z nich zajęła miejsca medalowe....

Gru 6

Mistrzostwa Polski Juniorów do 18 lat w Mielcu

2017 godz. 09:44 napisał Pan Administrator

EkipaXIII Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK Shinkyokushin do lat 18 odbyły się 2 grudnia w Mielcu. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 37 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate i innych organizacjach karate full – contact. Organizatorem zawodów był Mielecki Klub Karate Shinkyokushin „SAIHA” kierowany przez sensei Andrzeja Wolskiego 3dan. W Mistrzostwach ekipa2wzięła również udział 9-osobowa drużyna z naszego klubu. Zawodnicy startujący w konkurencji kata w podsumowaniu zdobyli III miejsce drużynowo!..

Lis 5

Turniej w Józefowie

2017 godz. 19:50 napisał BR

Druzyna ToruniaW sobotę 4 listopada 5-osobowa drużyna naszego kluby uczestniczyła w XVIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. W zawodach wzięli udział ćwiczący karate kontaktowe z różnych organizacji i stylów. Łącznie wzięło udział ok 170  zawodników w tym karatecy z Rosji i Litwy. Walki odbyły się zgodnie z przepisami full-contact kyokushin karate. Juniorzy walczyli w odpowiednich ochraniaczach oraz kaskach z kratą. Każdy z naszych zawodników zdobył puchar w swojej konkurencji. Zawodnikom sekundowali sensei Piotr Binkowski i Adam Witkowski. Turniej sędziował min. Tomasz Lubieński. Wyniki naszych zawodników:

Paź 30

Seminarium Kata i Combat w Ciechocinku

2017 godz. 09:40 napisał BR

Seminar Ciechocinek2W weekend 28/29.10 w Ciechocinku odbyło się II Seminarium Kata i Combat Kyokushin Karate. Szkolenie prowadzili shihan Artur Wilento 5dan i sensei Janusz Drywa 3dan. Seminarium obejmowało naukę, doskonalenie i interpretację kata Tensho, Gekisaidai, Gekisaisho, Saiha, Seienchin i Garyu oraz uwalnianie z chwytów za ubranie, ręce i z obchwytów głowy. W szkoleniu uczestniczyli dorośli ćwiczący w klubach w Toruniu, Bydgoszczy, Golubiu-Dobrzyniu, Wąbrzeźnie, Solcu Kujawskim i Legionowie. Serdeczne podziękowania dla kierownictwa Domu Zdrojowego i Hali Sportowej OSiR w Ciechocinku za umożliwienie korzystania z obiektów.

Paź 23

Seminarium Instruktorskie w OPO Wałcz

2017 godz. 09:40 napisał BR

Torun220-22 października w OPO Wałcz odbyło się Seminarium Instruktorskie dla członków Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Seminarium przeznaczone było dla instruktorów prowadzących zajęcia kyokushin, ale również dla kandydatów na instruktorów, dla sędziów i dla tych, którzy chcą zostać sędziami na zawodach kyokushin karate. W szkoleniu udział wzięli członkowie naszego klubu: Piotr Binkowski, Adam Witkowski, Adrian Moczulak, Tomasz Lubieński.

Paź 4

Pokaz w hali Arena w Toruniu

2017 godz. 21:02 napisał BR

DSC09466W ramach czwartego „Spółdzielczego Popołudnia” 30 września w hali sportowej Arena w Toruniu wystąpiła z pokazem grupa najmłodszych ćwiczących w Toruńskim Klubie Karate Kyokushin. Impreza została zorganizowana z okazji 115-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Kopernik”. Dla naszego klubu było to świetna DSC09384okazja zaprezentowania swojej działalności. W tym roku obchodzimy również 30 lecie założenia Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Pokaz przygotowali instruktorzy Adam Witkowski 2dan i Piotr Binkowski 2dan. W występie wzięli udział ćwiczący w sekcji kyokushin SP-3 ul. Legionów 210 i Dojo ul. Osikowa 11. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom oraz Panu Jackowi Kuskowskiemu – OSU! 

Sie 31

START – nowy sezon 2017/18

2017 godz. 09:09 napisał BR

PLAKAT Torun - OKPo przerwie wakacyjnej rozpoczeliśmy zajęcia treningowe w naszym klubie. Treningi grup ćwiczących według harmonogramu zamieszczonego poniżej. Zapraszamy na pierwsze zajęcia grup początkujących - rozpoczynamy  18 i 19 września w Toruniu - sekcja SP-3 ul. Legionów 210 i  Dojo ul. Osikowa 11 ... czytaj dalej 

Sie 29

Seminarium Shinkyokushinkai

2017 godz. 22:03 napisał BR

serock2W dniach 25-27 sierpnia 2017 w Serocku k. Warszawy odbyło się Seminarium Karate Shinkyokushin. Organizatorem seminarium był shihan Tomasz Basiak Branch. Treningi prowadził znany japoński mistrz, zawodnik i zarazem trener kadry narodowej Japonii Shihan Tadashi Ishihara 3dan. W seminarium z naszego klubu wzięło udział dwóch instruktorów shihan Artur Wilento i sensei Adam Witkowski Wszystkie Sem Serock (1)treningi prowadził z Shihan Ishihara. Szczególną uwagę zwracał na prawidłowe wykonanie techniki w podstawowych ćwiczeniach i przełożenie jej na walkę. Dokładnie wyjaśnione zostały zasady dynamicznego poruszania się będącego cechą charakterystyczną obecnych czołowych zawodników japońskich.

Sie 15

Czarny Pas

2017 godz. 16:21 napisał BR

DSC_0205Egzamin na stopień mistrzowski dan – czarny pas jest zawsze dużym wydarzeniem dla zdającego oraz dla klubu. Podczas XV edycji Obozu Letniego Polskiej Federacji Kyokushin Karate w Tucholi do egzaminu podeszła mała grupa osób. Wśród nich był Krzysztof Jaruszewski trenujący w naszym klubie od kilku lat. Egzamin prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i shihan Artur Wilento 5dan oraz gościnnie sensei Kazufumi Shimamoto 3dan. Udział w seminariach szkoleniowych, dodatkowe treningi i dobra postawa podczas obozu i egzaminu przyniosła sukces – czarny pas – shodan...

Sie 10

Obóz Letni PFKK Tuchola 2017

2017 godz. 15:15 napisał Pan Administrator

DSC_0238W dniach 25-30 lipca 2017 roku w Tucholi odbył się ogólnopolski obóz letni Shinkyokushin. Gościem specjalnym był sensei Kazufumi Shimamoto z Japonii, który prezentował swoje najlepsze techniki i sposoby walki w bardzo jasny i metodyczny sposób. Instruktorami głównymi byli shihan Bogusław Jeremicz 5dan i Artur Wilento 5dan. Treningi również prowadzili sensei Janusz Drywa 3dan, Sławomir Kłosiński 3dan, Tadeusz Koziarz 3dan.

Lip 25

Obóz Letni PFKK Tuchola 2017

2017 godz. 19:14 napisał Pan Administrator

DSC_0043W dniach 16-22 lipca 2017 w Tucholi odbył się kolejny IV Obóz Letni Juniorów PFKK. W obozie sportowym wzięło udział 32 juniorów z klubów Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Zajęcia prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i Artur Wilento 5dan. W obozie wzięli również udział zawodnicy z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Trójka naszych zawodników zdała egzaminy na brązowe pasy!!!..

Lip 15

Wakacje z Karate na Kaszubach 2017

2017 godz. 20:29 napisał Pan Administrator

Stezyca 2016 netDrugi obóz letni podczas tegorocznych wakacji odbył sie w Stężycy w dniach 3-10 lipca 2017r. pod nazwą "Wakacje z Karate na Kaszubach". W tym obozie wzieło udział 15 członków naszego klubu w wieku od 10 do 16lat oraz ćwiczący w klubach naszego regionu z: Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Golubia-Dobrzynia, Koronowa, TS Stezyca (305)Świecia, Wąbrzeźna. Zajęcia prowadzone były w 4 grupach z podziałem na stopnie szkoleniowe i wiek uczestników. Treningi obejmowały doskonalenie i naukę techniki karate ze szczególnym uwzględnieniem pracy nóg i kopnięć, układów kata oraz umiejętności walki sportowej i samoobrony. Zajęcia uzupełniane były ćwiczeniami poprawiającymi ogólną sprawność fizyczną...

Lip 10

Letnia Szkoła Karate w Tucholi

2017 godz. 14:20 napisał Pan Administrator

LSK1W tym roku już na początku wakacji po raz drugi w Tucholi odbyła sie Letnia Szkoła Karate dla najmłodszych ćwiczących w wieku od 7 do 12 lat. Z tej formy wypoczynku a zarazem szkolenia skorzystało 17 podopiecznych TKK Kyokushin. W JK (21)obozie wzięli również udział ćwiczący w klubach w: Bydgoszczy, Chełmnie, Chełmży, Golubiu-Dobrzyniu, Kościerzynie, Świecia, Wąbrzeźnie. Zajęcia prowadzone były w 5 grupach z podziałem na stopnie szkoleniowe i wiek uczestników. Treningi obejmowały doskonalenie i naukę techniki karate, układów kata oraz umiejętności walki sportowej i samoobronę. Treningi uzupełniane były ćwiczeniami, grami i zabawami poprawiającymi ogólną sprawność fizyczną...

Cze 15

Mistrzostwa Austrii 2017

2017 godz. 13:42 napisał Pan Administrator

DSC_734611 czerwca w Wiedniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Austrii Sinkyokushin. Organizatorem była Austriacka Organizacja Shinkyokushin kierowana przez shihan Marka Kubka 5dan. Turniej ma swoją kilkuletnia tradycję. W tym roku w zawodach wystąpiło 114 zawodników z Austrii, Grecji, Niemiec, Węgier, Czech, Serbii, Hiszpanii, Szwecji i Polski. Wśród zawodników polskich byli również reprezentanci Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Dwóch toruńskich zawodników wywalczyło tytuły mistrzowskie! Kacper Czołgowski startujący w kategorii cadet 15-16lat +75kgDSC_6682 zajął I miejsce, w tej samej kategorii wiekowej do 75kg Jakub Zieliński zajął III miejsce, Adam Witkowski (instruktor klubu) w kategorii senior +35lat -80kg zajął I miejsce.

Maj 30

Egzamin Regionalny w Toruniu

2017 godz. 10:22 napisał BR

egz junior27 maja w sobotę odbył się egzamin regionalny na stopnie szkoleniowe kyu kyokushin karate. W egzaminie wzięli udział ćwiczący przede wszystkim w toruńskim klubie ale również w klubach w Bydgoszczy, Chełmży, Golubiu-Dobrzyniu, Wąbrzeźnie Chodzieży. Egzamin prowadził shihan Artur Wilento 5dan, asystowali Sławomir Kłosiński 3dan, Andrzej egz senior2Poczwardowski 3dan, Piotr Binkowski 2dan, Adam Witkowski 2dan. Egzamin w zależności od stopnia zaawansowania obejmował zadania związane z poprawnością techniki wykonywaną w miejscu – kihon-geiko, w ruchu – ido-geiko oraz kata i kumite dla zdających na wyższe stopnie kyu.

Maj 20

Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego

2017 godz. 09:36 napisał Pan Administrator

M Woj 2017 zaw Torun (27)W sobotę 13 maja w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Juniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego PFKK. Zawody zorganizowała Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate. W turnieju wzięło udział 141 zawodników z klubów województwa kujawsko-pomorskiego zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate z Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, M Woj 2017 zaw Torun (26)Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna oraz z Gdańska i Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach kata – 90 zawodników, kumite – 105 zawodników. W klasyfikacji drużynowej kata + kumite zwyciężyła drużyna z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin przed Golubsko-Dobrzyńskim Klubem Karate Kyokushin i Bydgoską Szkołą Kyokushin Karate...

Kwi 10

Kobierzyce CUP 2017

2017 godz. 09:53 napisał BR

kob2W sobotę 1 kwietnia odbyła się siódma edycja Międzynarodowego Turnieju dla dzieci i młodzieży Kobierzyce Cup. Organizatorem imprezy był Wrocławski Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama. W tym roku zawody zostały objęte patronatem przez ambasadę Japonii. Do turnieju zgłosiło się ok 650 zawodników z 56 klubów z 6 krajów. Kumite rozegrano według przepisów full-contact z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Wszyscy zawodnicy walczyli w ochraniaczach i kaskach z kratą. Wśród startujących była również nasza skromna reprezentacja. NIestety tym razem nie zdobyliśmy pucharów ale zawodnicy dobrze zaprezentowali się wygrywając kilka walk. Organizację wyjazdu wsparła firma agro-perfect

Mar 28

Seminarium Kata i Kurs Sędziowski - Spała 2017

2017 godz. 09:57 napisał Pan Administrator

Sapla PFKS (13)W dniach 24-26.03 w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się seminarium szkoleniowe kata połączone z kursem sędziowskim. Seminarium poprowadził shihan Shinichi Sotodate 5dan, natomiast kurs sędziowski szef Komisji Sędziowskiej EKO shihan Aleksander Gonczarenko 5dan. W seminarium uczestniczyli karateka zrzeszeni w klubach Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai oraz Sapla PFKS (6)PolskiejFederacji Kyokushin Karate. Treningi kata ukierunkowane były na standaryzację form ćwiczonych w shinkyokushinkai. Również podczas kursu sędziowskiego zwracano uwagi na standaryzację organizacji zawodów oraz poprawność oceny, nazewnictwa, wskazywania punktów. Kurs sędziowski został zakończony dwustopniowym egzaminem. W seminarium uczestniczyli z naszego klubu Artur Wilento 5dan i Adrian Moczulak 2dan. 

Mar 27

Nagrody Prezydenta Miasta Torunia za 2016 rok

2017 godz. 11:17 napisał BR

Nagrody - UMW piątek, 24 marca 2017 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbyła sie uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień sportowcom zrzeszonym w toruńskich klubach sportowych, którzy w minionym roku zdobywali laury w kategorii młodzieżowej, seniorskiej oraz masters. Z Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin wyróżnieni zostali: Kacper Czołgowski, Maciej Domin, Helena DSC_0019Garside, Zuzanna Mowińska, Katarzyna Socha, Błażej Szymański, Maciej Tilmanowski oraz Monika Wierzbowska – gratulacje i życzymy dalszych sukcesów – OSU!!

Mar 20

Mistrzostwa Polski Północnej - Międzyzdroje

2017 godz. 11:52 napisał Pan Administrator

Torun druzynaW sobotę 18 marca w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w konkurencjach kumite i kata juniorów i seniorów. W zawodach wzięło udział 173 zawodników z 23 klubów. Zawody odbyły się w hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach. Imprezę sportową zorganizował Międzyzdrojski Klub Sportowy podium kata druzynowkaBushido kierowany przez Andrzeja Sawickiego przy pomocy PFKK i UM w Międzyzdrojach. W Turnieju wzięła udział 20 osobowa drużyna Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. Nasi zawodnicy bardzo dobrze wypadli mierząc swoje umiejętności zarówno w kata i kumite. Nasi zawodnicy potwierdzili sukces z Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i w podsumowaniu drużynowym zajęli I miejsce w kata przed drużyną z Bydgoszczy i Solca Kujawskiego. W kumite w podsumowaniu drużynowym zajęliśmy III miejsce. Na wynik drużynowy składają się sukcesy indywidualne w poszczególnych konkurencjach od miejsca I do III – rezultaty zawodników z Torunia:

Mar 10

Seminarium Kumite - Wałcz 2017

2017 godz. 11:48 napisał Pan Administrator

Walcz Habraszka (12)W dniach 2-5 marca w COS w Wałczu odbyło się coroczne Seminarium Kumite PFKK. Ponownie spora grupa osób przyjechał szkolić się, doskonalić technikę i taktykę walki. Ty razem całe seminarium poświęcone było taktyce walki knock-down kyokushin. Seminarium prowadzili shihan Bogusław Jeremicz 5dan i Artur Wilento 5dan, gościem specjalnym był DSC_0084sensei Krzysztof Habraszka 3dan utytułowany Polski zawodnik kilkukrotny Mistrz Europy. Każdy z instruktorów prezentujących zadania i techniki zwracał uwagę na dystans, strategię i taktykę w walce. Tradycyjnie w sobotniwieczór wszyscy zawodnicy przystąpili do kumite – walki sparingowej. Najstarsi stopniem i zaawansowaniem stoczyli 25 walk. 

Mar 1

Obozy Letnie 2017

2017 godz. 10:52 napisał BR

kanku-TORUNSKI KLUB KARATE 2W 2017 roku Toruński Klub Karate Kyokushin zaprasza na obozy karate: LETNIA SZKOŁA KARATE w Tucholi - termin 26-30 czerwca 2017 - Obóz kierowany dla dzieci ćwiczących kyokushin karate w wieku szkolnym 7-10lat. Ilość miejsc - 50. WAKACJE Z KARATE NA KASZUBACH w Stężycy - termin 3-10 lipca - Obóz kierowany dla juniorów ćwiczących kyokushin karate w wieku 10-15lat. Ilość miejsc - 80. Szczegóły wkrótce...

Lut 3

VI Zimowa Szkoła Karate

2017 godz. 17:35 napisał Pan Administrator

rzut czapkamiW ferie szkolne w dniach 29.01-1.02 odbyła się kolejna Zimowa Szkoła Karate w Inowrocławiu. W tym roku w szkole wzięło udział 51 najmłodszych ćwiczących w Toruńskim Klubie Kyokushin Karate i Bydgoskiej Szkole Kyokushin Karate. Gościliśmy w Sanatorium Uzdrowiskowym „Przy Tężni” gdzie spotkaliśmy się z ciepłą atmosferą ze strony personelu i DSC_0398kuracjuszy. Treningi prowadzili shihan Artur Wilento 5dan i sensei Mariusz Rudziński 2dan, sensei Adam Witkowski 2dan. Lekcje języka japońskiego i sztukę składania papieru origami prowadził pan Hajime Watanabe lektor języka japońskiego w toruńskim EMPIK-u.

Lut 1

1% podatku

2017 godz. 17:32 napisał BR

wizytowka torToruński Klub Karate Kyokushin otrzymał 2894.62 zł od Fundacji Studenckiej Młodzi Młodym z Częstochowy pozyskanych z 1% podatku. Za otrzymane fundusze klub zakupił sprzęt treningowy. Zarząd klubu serdecznie dziękuje wszystkim sympatykom klubu za przekazanie 1% z podatku dochodowego - OSU!!!

Sty 26

Egzamin Regionalny w Toruniu

2017 godz. 13:00 napisał Pan Administrator

DSC_100121 stycznia w Toruniu odbył się egzamin regionalny w dwóch turach. W pierwszej grupie zdawali juniorzy młodsi ćwiczący głównie w sekcjach Toruńskiego Klubu Karate Kyokushin. W drugiej turze oprócz zawodników z Torunia wzięli udział ćwiczący w klubach w Bydgoszczy, Golubiu-Dobrzyniu, Chełmży, Wąbrzeźnie, Świeciu. Test egzaminacyjny dla tych DSC_0061dwóch tur różnił się zadaniami technicznymi, intensywnością a przede wszystkim testem kumite. Egzamin przeprowadził shihan Artur Wilento 5dan. Serdeczne podziękowania dla instruktorów za przygotowanie do egzaminu i gratulacje dla wszystkich, którzy uzyskali wyższy stopień w kyokushin karate.

Sty 12

100 kumite w 100 dni

2017 godz. 15:16 napisał BR

IMAG0102Na początku sezonu 2016/17 shihan Artur Wilento rzucił wyzwanie z pozoru wyglądające niewinnie – ..”kto chciałby podjąć się próby zrobienia 100 kumite w 100 dni?..” Do testu zgłosiła się duża grupa ćwiczących w Dojo Osikowa. Na zakończenie niektórych treningów odbywały się kumite według zasad karate knock-down. Wszystkie walki były liczone i zapisywane. Było widać jak zawodnicy zmieniają swoje podejście do walk min. zwiększając moc i jakość walk. Niestety upływający czas nie pozwolił wszystkim skończyć test. Czasami sytuacje życiowe lub zdrowotne przerywały próbę. Po stu dniach 9 stycznia 2017r test został zakończony. Całą próbę przeszło 11 osób w różnym wieku i stopniu zaawansowania w karate. Niektórzy skończyli test przed wyznaczonym terminem. Dla niektórych ostatni dzień był bardzo wymagający...Najważniejsza była satysfakcja ukończenia próby. Każdy otrzymał skromny upominek – kubek termiczny z napisem HYAKUNIN KUMITE HYAKUNICHI. Wszystkim, którzy stanęli do testu i walczyli do samego końca ( nawet sportowo, podwyższając swoją statystykę) gratulujemy i życzymy zrealizowania kolejnych założonych celów na drodze kyokushin karate OSU!!!

Sty 8

Podsumowanie działalności TKK Kyokushin w 2016 roku

2017 godz. 20:19 napisał Pan Administrator

kanku-TORUNSKI KLUB KARATE 2Rok 2016 był 29 rokiem działalności naszego klubu. W przyszłym roku Toruński Klub Karate Kyokushin będzie obchodził 30 lecie założenia i działalności. Mijający 2016 rok był rokiem szkoleń i zmian. Kilku zawodników zawiesiło treningi poświęcając się sprawą zawodowym i prywatnemu życiu. Jest to naturalna droga każdego człowieka... dlatego główna uwaga szkoleniowa poświęcona była juniorom i pozyskaniu nowych członków klubu...

Sty 3

Keiko Osame 2016

2017 godz. 20:06 napisał Pan Administrator

20161229_19535229 grudnia w Dojo Osikowa odbyło się Keiko Osame kończące 2016 rok w Klubie. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli ćwiczący w sekcjach juniorskich w Dojo Osikowa, SP-23 Legionów i Złotorii. W drugim spotkaniu ćwiczący w sekcjach generalnych i goście z zaprzyjaźnionych klubów z Chełmna, Świecia i Bydgoszczy. Podczas każdego spotkania 20161229_172510shihan Artur Wilento w skrócie przedstawił i podsumował wydarzenia z udziałem klubowiczów a także omówił plany na 2017 rok. Szczególnie zostali wyróżnieni zawodnicy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki sportowe w mijającym roku i osoby, które zdały na czarne pasy. Podsumowanie zakończyło wykonanie po raz ostatni w roku tsuki-chudan z kiai :)